Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رهبر لیبرال‌های پارلمان اروپا: موفقیت راست افراطی در انتخابات ژوئن اتحادیه را غیرقابل مدیریت می‌کند

پارلمان اروپا
پارلمان اروپا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبر لیبرال‌ها در پارلمان اروپا روز سه‌شنبه هشدار داد که مدیریت اتحادیه اروپا در صورت موفقیت احزاب راست افراطی در انتخابات ماه ژوئن ممکن نخواهد بود.

آگهی

استفان سژورنه، رهبر گروه میانه‌رو و لیبرال «تجدید اروپا» در پارلمان استراسبورگ گفت: «با بالا آمدن عوامگراها و راست افراطی تقریبا در همه جای اروپا، ممکن است با خطر اروپای غیرقابل مدیریت روبرو شویم.»

استفان سژورنه
استفان سژورنهAP Photo

بنا به نظرسنجی‌ها احزاب راست افراطی اروپا از جمله «اتحاد ملی» در فرانسه و «لگا» در ایتالیا در انتخابات پارلمان اروپا رای قابل توجهی کسب خواهند کرد. حزب «اتحاد ملی» به رهبری مارین لوپن در فرانسه اکنون به اصلی‌ترین حزب مخالف دولت تبدیل شده است.

این حزب در آخرین نظرسنجی‌های مرتبط با پارلمان اروپا با اختلاف ۱۰ درصد از حزب حاکم در فرانسه در صدر قرار دارد.  

حزب راست افراطی «لگا» به رهبری ماتئو سالوینی در ایتالیا نیز یکی از شرکای ائتلافی جورجا ملونی، نخست‌وزیر این کشور است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این در حالی است که «حزب برای آزادی» به رهبری خیرت ویلدرس، رهبر راست افراطی در هلند در انتخابات پارلمانی این کشور که ماه نوامبر گذشته برگزار شد بیشترین رای را به دست آورد. 

 احزاب راست افراطی اروپا برای کارزار انتخاباتی پیش‌رو بر روی مقابله با موج مهاجرت به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کاهش سختگیری‌ها در زمینه سیاست‌های محیط زیستی تمرکز کرده‌اند.

گروه «تجدید اروپا» اکنون سومین فراکسیون بزرگ پارلمان اروپا محسوب می‌شود. این گروه میانه‌رو پنج سال پیش با گروه راستگرایان حزب مردم اروپا و گروه سوسیال دموکرات‌ها ائتلاف کرد. این ائتلاف سه‌گانه که در پارلمان کنونی حدود ۴۲۰ کرسی از ۷۰۵ کرسی را در اختیار دارد کنترل کمیسیون اتحادیه اروپا را در دست گرفت.

این در حالی است که کاهش آرای این سه گروه و افزایش تعداد کرسی‌های احزاب راست افراطی ممکن است تکرار چنین ائتلافی را در پارلمان آینده ناممکن کند. 

چشم‌انداز روشنی نیز برای احزاب راست افراطی برای دستیابی به اکثریت کرسی‌های پارلمان اروپا وجود ندارد. به ویژه که احزاب راست افراطی در پارلمان اروپا شکاف‌های درونی خود را دارند و در قالب یک گروه منسجم فعالیت نمی‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله به نوه دیکتاتور سابق ایتالیا؛ السساندرا موسولینی: پیام‌های همبستگی زیادی دریافت کردم

رئیس شورای اروپا: بدلیل «حملات شخصی» از نامزدی در انتخابات پارلمان اتحادیه صرف نظر می‌کنم

آیا جوانان فرانسه از زمان انتخابات پارلمان اروپا آگاهند، از آن استقبال می‌کنند و رای می‌دهند؟