Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرانسه هواپیمای حامل ۳۰۳ تبعه هند به مقصد نیکاراگوئه را زمین‌گیر کرد

برج مراقبت فرودگاه واتری در شمال شرق فرانسه
برج مراقبت فرودگاه واتری در شمال شرق فرانسه Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات محلی در شهرستان مارن واقع در شمال شرق فرانسه روز جمعه اعلام کردند که یک پرواز چارتر به مقصد نیکاراگوئه با ۳۰۳ مسافر هندی را به ظن «قاچاق انسان» متوقف کرده‌اند.

آگهی

این هواپیما که قرار بود از مبدا امارات عربی متحده عازم نیکاراگوئه شود بر اساس اعلام دادستانی پاریس به ظن ارتباط با قاچاق انسان از ادامه حرکت بازمانده است.

مسئولان محلی در شهرستان مارن و منابع قضایی در پاریس از آغاز تحقیقاتی در خصوص شرایط و اهداف این پرواز و همچنین مسافران آن خبر داده‌اند.

دفتر دادستانی عمومی پاریس اعلام کرد که یک واحد متخصص در زمینه جرایم سازمان یافته، تحقیق در خصوص احتمال ارتباط این پرواز با قاچاق انسان را آغاز کرده و دو نفر نیز برای بازجویی در این میان دستگیر شده‌اند.

مقامات فرانسوی همچنین تصریح کرده‌اند که پیش‌تر از سوی یک مخبر ناشناس در جریان اطلاعاتی مرتبط با این پرواز قرار گرفته‌اند.

هوایپمای یاد شده که برای یک توقف فنی در فرودگاه کوچک واتری در شمال شرق فرانسه فرود آمده بود همچنان تا پایان تحقیقات زمین‌گیر است.

به گفته مسئولان شهرستان مارن، این پرواز چارتر که متعلق به شرکت رومانیایی Legend Airlines است، از دبی به مقصد نیکاراگوئه آغاز شده و عصر پنجشنبه پس از توقف فنی در فرودگاه واتری، در پی دخالت پلیس حمل و نقل هوایی متوقف شد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع نزدیک به موضوع آورده است که هواپیمای یاد شده برای سوخت گیری در فرودگاه واتری توقف کرده بود و مسافران هندی احتمالا قصد داشتند به آمریکای مرکزی بروند تا از آنجا بتوانند به صورت غیرقانونی وارد ایالات متحده آمریکا یا کانادا شوند.

بخشدار مارن با صدور بخشنامه‌هایی که عصر پنجشنبه و صبح جمعه منتشر شد از مسئولان فرودگاه واتری خواست تا فضای سالن انتظار اتباع خارجی در بخش پذیرش پروازهای ورودی را با افزایش تخت‌های انفرادی به صورت موقت برای اسکان مسافران پرواز یاد شده گسترش دهد.

یورونیوز فارسی را در ایکس دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استخدام نیرو برای جنگ علیه اوکراین؛ کوبا از کشف یک شبکه قاچاق انسان به روسیه خبر داد

دولت آمریکا: یک شبکه‌ قاچاق انسان از ازبکستان شناسایی و متلاشی شد

پلیس فیلیپین بیش از هزار قربانی قاچاق انسان را که در اسارت بودند نجات داد