Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

«بیتل داعشی» در بریتانیا به ۸ سال زندان محکوم شد

دادگاه جنایی لندن
دادگاه جنایی لندن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس لندن اعلام کرد یک مرد بریتانیایی متهم به عضویت در گروه آدم ربایی و قتل داعش موسوم به «بیتل‌های داعش» روز دوشنبه به دلیل ارتکاب جرائم تروریستی به هشت سال زندان محکوم شده است.

آگهی

پلیس لندن اعلام کرد یک مرد بریتانیایی متهم به عضویت در گروه آدم ربایی و قتل داعش موسوم به «بیتل‌های داعش» روز دوشنبه به دلیل ارتکاب «جرائم تروریستی» به هشت سال زندان محکوم شده است.

«آین دیویس»، ۳۹ ساله، عضو گروهی از داعش بود که ده‌ها گروگان خارجی را بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ میلادی در سوریه به اسارت گرفتند و به دلیل لهجه بریتانیایی‌شان با نام «بیتل‌های داعش» شناخته می‌شدند.

او که در ترکیه به جرم ارتکاب به اعمال تروریستی مشغول گذراندن دوران محکومیت خود در زندان بود، در ماه اوت سال گذشته به بریتانیا مسترد شد.

آین دیویس روز دوشنبه با قبول دو فقره اتهام در خصوص جمع‌آوری کمک مالی و داشتن سلاح گرم برای اهداف تروریستی در دادگاه جنایی لندن محکوم شد. دومینیک مورفی، فرمانده واحد مبارزه با تروریسم پلیس پایتخت، در این باره گفت: «دیویس ترتیبی داده بود تا مبلغ زیادی پول از بریتانیا برای تأمین مالی فعالیت‌های تروریستی داعش قاچاق شود».

این مقام ارشد انتظامی شهر لندن اضافه کرد: «نزدیک به ۱۰ سال از زمانی که دیویس این جنایات را مرتکب شد می‌گذرد و من امیدوارم پرونده او این پیام را ارسال کند که ما بی‌وقفه به دنبال محاکمه هر کسی که در تروریسم در بریتانیا و خارج از آن دست دارد، صرف‌ نظر از اینکه چقدر زمان گذشته است، خواهیم بود.»

چهار عضو گروه موسوم به «بیتل‌های داعش» متهم به ربودن حداقل ۲۷ خبرنگار و امدادگر از آمریکا، بریتانیا، اروپا، نیوزیلند، روسیه و ژاپن هستند. گفته می شود که تمامی آنها در قتل دو روزنامه‌نگار به نام‌های جیمز فولی و استیون ساتلوف، و نیز پیتر کاسیگ و کایلا مولر، امدادگران آمریکایی دست داشتند.

این گروه چهار نفره ۴ قربانی آمریکایی را شکنجه کردند و با بریدن سرشان آنها را به قتل رساندند. داعش در آن وقت ویدئوهایی از این قتل‌ها را برای اهداف تبلیغاتی خود منتشر کرد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دیویس همواره عضویت در این گروه را انکار کرده بود و وکیل او در یک جلسه مقدماتی سال گذشته گفته بود که دادستان‌ها در ایالات متحده به دلیل وجود شواهدی مبنی بر اینکه این گروه تنها سه عضو داشته است، دیویس را متهم نکرده‌اند.

دو عضو این گروه به نام‌های الکساندا کوتی و شافعی الشیخ در آمریکا به حبس ابد محکوم شده‌اند. سومین عضو این گروه به نام محمد اموازی در حمله موشکی آمریکا و بریتانیا در سوریه در سال ۲۰۱۵ کشته شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدور حکم یکی از «بیتل‌های داعش»؛ الکساندا کوتی به حبس ابد محکوم شد

هیات منصفه آمریکایی، یک بریتانیایی «عضو بیتل‌های داعش» را مجرم شناخت

بریتانیا: تحریم‌ها کافی است، تروریستی خواندن سپاه پاسداران ضرورت ندارد