Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رئیس ام‌‌آی۶ می‌گوید جاسوسان این سازمان از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند

ریچارد مور، رئیس سرویس اطلاعات مخفی بریتانیا، در مؤسسه بین المللی مطالعات استراتژیک لندن در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۲۱.
ریچارد مور، رئیس سرویس اطلاعات مخفی بریتانیا، در مؤسسه بین المللی مطالعات استراتژیک لندن در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۲۱. Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ریچارد مور، رئیس آژانس اطلاعاتی بریتانیا موسوم به ام‌‌آی۶ می‌گوید جاسوسان بریتانیایی از هوش مصنوعی برای ممانعت از عرضه تسلیحات به روسیه استفاده می‌کنند.

آگهی

آقای مور روز چهارشنبه در یک سخنرانی تاکید کرد که  سازمان‌های اطلاعتی غربی باید تمرکزشان را روی ردیابی استفاده بدخواهانه از هوش مصنوعی توسط کشورهای متخاصم  قرار دهند.

رئیس ام‌‌آی۶ گفته است که کارکنانش در آژانس اطلاعات خارجی بریتانیا «با ترکیب مهارت‌های خود با هوش مصنوعی در حال شناسایی و مختل کردن عرضه تسلیحات به روسیه علیه اوکراین هستند.»

او که قبلاً هشدار داده بود غرب در حال عقب افتادن از رقبای خود در رقابت هوش مصنوعی است تاکید کرد هوش مصنوعی قرار نیست جایگزین جاسوسان انسانی شود و گفت که استفاده از «عامل انسانی» در عصر تکنولوژی همچنان حیاتی است.

رئیس سازمان اطلاعاتی بریتانیا پیش از این نیز در سخنرانی نوامبر ۲۰۲۱ با تاکید بر استفاده از هوش مصنوعی گفته بود چین «بزرگترین اولویت» آژانس است و بریتانیا و متحدانش «باید در مقابل فعالیت روسیه که با سیستم مبتنی بر قوانین بین‌المللی مغایرت دارد بایستند و از آن جلوگیری کنند».

درخواست همکاری از شهروندان روسیه

او در بخش دیگری از سخنانش همکاری برخی از شهروندان روسیه با این سازمان را از زمان شروع جنگ اوکراین تایید کرد و از روس‌های ناراضی از جنگ خواست به آن‌ها بپیوندند و گفت: «درها ام‌‌آی۶ همیشه به روی روس‌هایی که می‌خواهد برای پایان دادن به خونریزی با ما همکاری کنند باز است.»

با این وجود رئیس ام‌آی۶ تاکید کرد عملیات نظامی روسیه در اوکراین به پایان رسیده است و «به نظر می‌رسد دورنمایی برای احیای مجدد نیروی روسیه وجود ندارد». به گفته او کرملین درگیر «اختلافات درونی» است و شورش گروه واگنر، زوال پوتین را آشکار کرد.

او همچنین از ایران برای دامن زدن به درگیری‌های بیشتر در اوکراین با ارسال هواپیماهای بدون سرنشین و سایر تسلیحات به روسیه انتقاد کرد و گفته دعواهای داخلی در میان مقامات سطح بالای رژیم جمهوری اسلامی دیده می‌شود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

این سخنان در حالی مطرح شد که صحبت در مورد جاسوسی هنوز برای سرویس‌های اطلاعاتی بریتانیا چیز تازه‌ای است و دولت بریتانیا تا سال ۱۹۹۲ حتی از تایید وجود این سرویس اطلاعاتی خودداری می‌کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استفاده «امن‌تر» و «شفاف‌تر» از هوش مصنوعی؛ ۷ شرکت آمریکایی به کاخ‌سفید تعهد دادند

رونمایی از هوش مصنوعی اپل؛ چت‌جی‌پی‌تی چگونه آیفون‌، آی‌پد و مک را متحول کرد؟

نسخه جدید چت جی‌پی‌تی چگونه اطلاعات نادرست و تبلیغات ناپسند در اختیار کاربران قرار می‌دهد؟