Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

استفاده «امن‌تر» و «شفاف‌تر» از هوش مصنوعی؛ ۷ شرکت آمریکایی به کاخ‌سفید تعهد دادند

گسترش استفاده از هوش مصنوعی
گسترش استفاده از هوش مصنوعی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت‌های آمریکایی فعال در عرصه هوش مصنوعی متعهد به استفاده «امن‌تر» و «شفاف‌تر» از این فناوری شدند.

آگهی

به گفته کاخ‌سفید هفت شرکت پیشتاز در زمینه هوش مصنوعی با رعایت برخی اصول برای توسعه این فناوری موافقت کردند. عرضه سیستم‌هایی که محتوای تولیدشده توسط هوش مصنوعی را با برچسب خاصی ارائه خواهند کرد از جمله تعهدات این هفت شرکت است. 

شرکت‌های آمازون، متا، آنتروپیک، گوگل، اینفلکشن، مایکروسافت و اوپن ای آی همچنین پذیرفته‌اند که برنامه‌های دیجیتالی هوش مصنوعی را پیش از عرضه به بازار ابتدا در داخل و خارج از شرکت آزمایش کنند. 

سرمایه‌گذاری در زمینه امنیت سایبری و به اشتراک گذاشتن اطلاعات مفید درباره برنامه‌ها با مسئولان آمریکایی و پژوهشگران از دیگر تعهدات این شرکت‌ها است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

توسعه برنامه‌های هوش مصنوعی طی ماه‌های اخیر نگرانی‌هایی را بابت احتمال گسترش اطلاعات جعلی و تقلب پدید آورده بود. شرکت‌های فعال در عرصه هوش مصنوعی تاکنون در برابر درخواست‌ها برای عرضه محتوای تولید شده توسط این فناوری با برچسب خاص رویکردی محتاطانه داشتند. 

کاخ‌سفید پیش از این در ماه مه تاکید کرده بود که شرکت‌های فعال در عرصه هوش مصنوعی «وظیفه‌ای اخلاقی» دارند تا ایمنی و امنیت محصولاتشان را تضمین کنند. 

وضع قانون جدید در آمریکا برای تعیین ساز و کار تولید و استفاده از فناوری هوش مصنوعی با توجه به تنش‌های سیاسی موجود در کنگره این کشور بعید به نظر می‌رسد. در همین راستا دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در نظر دارد تا با صدور دستوری اجرایی چهارچوبی اولیه برای این فناوری مشخص کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس ام‌‌آی۶ می‌گوید جاسوسان این سازمان از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند

موضع‌گیری شورای حقوق بشر سازمان ملل در برابر هوش مصنوعی: تدابیر نظارتی اتخاذ شود

ابزار هوش مصنوعی جدید گوگل در آزمون جواز پزشکی ایالات متحده نمره قبولی گرفت