حمله روسیه به یک درمانگاه در اوکراین یک کشته و ۲۳ زخمی برجای گذاشت

 Ukrainian Governor of Dnipropetrovsk Regional Military-Civil Administration Serhii Lysak
Ukrainian Governor of Dnipropetrovsk Regional Military-Civil Administration Serhii Lysak Copyright Destroyed clinic in Dnipro
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی اصابت موشک‌های روسیه در روز جمعه به درمانگاهی در شهر دنیپرو واقع در شرق اوکراین، دست‌کم یک نفر کشته و ۲۳ نفر دیگر زخمی شدند.

آگهی

بنا بر اعلام مقامات اوکراینی، ۲۱ نفر از زخمی‌های این حمله به سرعت به بیمارستان منتقل شدند و در میان مجروحان چند کودک نیز دیده می‌شوند.

به گفتۀ سرگئی لیساک از مقامات استان دنیپروپتروفسک، یک مرد ۶۹ ساله در اثر اصابت موشک کشته شده است و سه نفر از زخمی‌های این حمله نیز در وضعیت بحرانی به سر می‌برند.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نیز ساختمان‌هایی بشدت آسیب دیده‌ را که با دود سیاهی پوشیده شدند، نشان می‌دهد.

این حملات منجر به وقوع آتش‌سوزی در محدوده‌ای به وسعت ۵۰۰ متر مربع نیز شد که به گفته آقای لیساک آتش‌نشانان همچنان در تلاش برای اطفای حریق هستند.

کانال‌های تلگرامی وابسته به نیروهای اوکراینی ویدئوهایی از امدادگران را منتشر کردند که به افرادی که چهره‌شان خونی است کمک می‌کنند تا از راهروهای پر از دود و آوار درمانگاه خارج شوند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین این حمله را جنایت علیه بشریت خواند و محکوم کرد.

روسیه که تا کنون بارها اتهامات مربوط به ارتکاب جنایات جنگی توسط سربازانش را رد کرده، هنوز درباره این حملات اظهارنظری نکرده است؛ اما در مقابل ادعا کرده که اوکراین با یک موشک و یک پهپاد به دو منطقه در جنوب روسیه حمله کرده است.

ارتش اوکراین نیز اعلام کرد که در طول شب گذشته در مجموع ۱۰ فروند از ۱۷ موشک و ۲۳ فروند از ۳۱ پهپاد شاهد پرتاب شده توسط نیروهای روسیه به مناطقی در سراسر این کشور را سرنگون کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شولتس: وقتش که برسد با پوتین درباره جنگ اوکراین صحبت می‌کنم

روسیه مدعی حمله اوکراین به کشتی جنگی خود در آبهای ترکیه شد

زلنسکی نخستین‌بار به طور علنی آمار تلفات سربازان اوکراینی از زمان حمله روسیه را اعلام کرد