Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

جمعیت اتحادیه اروپا تا سال ۲۱۰۰ میلادی حدود ۶ درصد کاهش می‌یابد

canva
canva Copyright  Photo
Copyright  Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یوروستات همچنین پیش‌بینی کرده است که درصد جمعیت افراد در سن کار (۶۴-۲۰ سال) در کل جمعیت اتحادیه از ۵۹ درصد در سال ۲۰۲۲ میلادی به ۵۰ درصد در سال ۲۱۰۰ کاهش یابد

آگهی

بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های جمعیتی منتشر شده توسط یوروستات(مرکز آمار اتحادیه اروپا)، جمعیت اتحادیه اروپا از اول ژانویه ۲۰۲۲ تا اول ژانویه ۲۱۰۰ میلادی به میزان ۶ درصد کاهش می‌یابد که معادل ۲۷.۳ میلیون نفر کمتر است.

این پیش‌بینی بلندمدت برای کاهش جمعیت در حالی است که پس از کاهش آمار جمعیت این اتحادیه در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میلادی به دلیل تأثیرات همه‌گیری کووید۱۹، جمعیت اتحادیه اروپا بار دیگر در طول سال ۲۰۲۲ میلادی روند رو به رشد را آغاز کرده است.

همچنین در پی حمله روسیه به اوکراین و هجوم گسترده پناهجویان از اوکراین به سمت اتحادیه اروپا، تخمین زده می‌شود که جمعیت در اول ژانویه ۲۰۲۳ میلادی به ۴۵۱ میلیون نفر رسیده باشد و تا سال ۲۰۲۶ میلادی نیز به رقم ۴۵۳ میلیون نفر برسد.

اما در این سال، روند کاهشی جمعیت آغاز می‌شود و درنهایت در سال ۲۱۰۰ میلادی به سطح پیش‌بینی شده ۴۲۰ میلیون نفر خواهد رسید.

گزارش پیش‌بینی‌های جمعیتی یوروستات، با تجزیه و تحلیل داده‌های الگوهای باروری، مرگ و میر و مهاجرت در کشورهای اتحادیه اروپا به دست آمده است.

این گزارش همچنین پیش‌بینی کرده است که درصد جمعیت افراد در سن کار (۶۴-۲۰ سال) در کل جمعیت اتحادیه از ۵۹ درصد در سال ۲۰۲۲ میلادی به ۵۰ درصد در سال ۲۱۰۰ کاهش یابد.

بر اساس این گزارش، هرم جمعیت اتحادیه اروپا در سال ۲۱۰۰ میلادی، به‌وضوح حرکت به‌سوی جامعه‌ای رو به انقباض و پیری را نشان می‌دهد که کاهش سهم کودکان و جوانان زیر ۲۰ سال و افراد در سن کار، و در مقابل افزایش سهم افراد ۶۵ ساله یا بیشتر از مهمترین ویژگی‌های آن است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا «روز اروپا» را جشن می‌گیرد

سازمان ملل: چین در ماه‌های آینده جایگاه نخست پرجمعیت‌ترین کشور جهان را از دست می‌دهد

توافق «اصولی» برای آغاز مذاکرات پیوستن اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا؛ آیا مجارستان مانع می‌شود؟