Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

میزان محبوبیت امانوئل ماکرون به پایین‌ترین سطح خود در ۴ سال اخیر رسید

اعتراضات در فرانسه
اعتراضات در فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس نتایج این نظرسنجی که طی روزهای ۲۴ و ۲۵ مارس انجام شده، میزان محبوبیت آقای ماکرون در حال نزدیک شدن به پایین‌ترین سطح خود از زمان بحران «جلیقه‌زردها» در سال ۲۰۱۸ میلادی است که در آن زمان حدود ۲۶ درصد بود

آگهی

نتایج نظرسنجی انجام شده توسط موسسه «بی‌وی‌ای» نشان می‌دهد که فقط ۲۸ درصد از شرکت‌کنندگان از عملکرد امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه رضایت دارند که این رقم نسبت به ماه فوریه ۶ امتیاز کاهش داشته است.

بر اساس نتایج این نظرسنجی که طی روزهای ۲۴ و ۲۵ مارس انجام شده، میزان محبوبیت آقای ماکرون در حال نزدیک شدن به پایین‌ترین سطح خود از زمان بحران «جلیقه‌زردها» در سال ۲۰۱۸ میلادی است که در آن زمان حدود ۲۶ درصد بود.

اما آقای ماکرون با وجود سقوط میزان محبوبیتش به زیر خط نمادین ۳۰ درصد، همچنان بر اجرای قانون جدید نظام بازنشستگی که بسیاری از فرانسوی‌ها با آن مخالف هستند، تأکید دارد.

بسیاری از شهروندان فرانسوی و نمایندگان مخالف دولت این کشور، مخالفت خود را با لایحه اصلاح نظام بازنشستگی که توسط دولت فرانسه تهیه شده بود، اعلام کردند اما آقای ماکرون با استفاده از تبصره سوم ماده ۴۹ قانون اساسی کشورش، این لایحه جنجالی را به تصویب رساند.

فرانسوی‌های معترض به افزایش ۲ سال سن بازنشستگی، در روزها گذشته بارها با اعتراض‌های خیابانی و اعتصابات گسترده، به این تصمیم دولت واکنش نشان دادند.

نتایج نظرسنجی مؤسسه «بی‌وی‌ای» همچنین نشان می‌دهد که میزان محبوبیت الیزابت بورن، نخست‌وزیر فرانسه هم به ۲۸ درصد رسیده که این میزان نسبت به ماه گذشته میلادی ۲ امتیاز کاهش داشته است. 

بنابراین میزان محبوبیت خانم بورن نیز به پایین‌ترین سطح از زمان انتصاب او به این سمت رسیده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بر اساس یافته‌های این نظرسنجی،۷۰ درصد شرکت‌کنندگان مخالف لایحه اصلاح نظام بازنشستگی در فرانسه هستند و ۳۴ درصد از شرکت‌کنندگانی که پیش‌تر خواهان اعمال اصلاحات در نظام بازنشستگی فرانسه بودند نیز اینک با اجرای آن مخالفند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قابلمه‌زنی، سنت اعتراضی و تاریخی که دوباره در مخالفت با دولتمردان در فرانسه احیا شده است

قطع سخنرانی رئیس جمهوری فرانسه در لاهه؛ معترضان: ماکرون رئیس جمهور ریا و خشونت است

اعتراضات در فرانسه؛ تحسین دو فرهنگ مقاومت و کافه‌نشینی با هشتگ «فرانسوی‌تر باشید»