قطع سخنرانی رئیس جمهوری فرانسه در لاهه؛ معترضان: ماکرون رئیس جمهور ریا و خشونت است

امانوئل ماکرون
امانوئل ماکرون Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروهی از مردم معترض در جریان سخنرانی ماکرون در هلند، با سر دادن شعارهای اعتراضی، صحبت‌های رئيس جمهوری فرانسه را قطع کردند.

آگهی

معترضان مخالف اصلاحات نظام بازنشستگی فرانسه در روز سه‌شنبه سخنرانی امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در هلند را برای لحظاتی قطع کردند و اجازه ندادند او درباره چشم‌انداز خود برای آینده اروپا صحبت کند. 

این در حالی رخ داد که رئيس جمهوری فرانسه در لاهه مشغول سخنرانی بود و برخی از حاضران با فریادهای خود او را متهم کردند که با اقداماتی غیردموکراتیک تلاش می‌کند سن بازنشستگی را در این کشور افزایش دهد. 

اصلاحات نظام بازنشستگی ماکرون باعث اعتراضات و اعتصابات گسترده در فرانسه شده و تلاش او برای استفاده از قدرت ویژه قانون اساسی و اجرای این لایحه بدون رای‌گیری در پارلمان باعث خشم بیشتر منتقدان در این کشور شده است. 

برخی از معترضان در لاهه بنری را نصب کرده بودند که در آن ماکرون را «رئيس جمهوری خشونت و ریا» خوانده بودند. ماکرون که به زبان انگلیسی مشغول صحبت بود در پاسخ به معترضان گفت: «اگر کمی به من فرصت دهید می‌توانم به سوالات شما پاسخ دهم.» اما معترضان سالن را ترک کردند و منتظر شنیدن توضیحات رئيس جمهوری فرانسه نشدند. 

آقای ماکرون با اشاره به اینکه بسیار مهم است چنین بحث‌هایی وجود داشته باشد به نمونه‌های از شورش‌ها در جریان حمله به کنگره آمریکا در سال ۲۰۲۱ و همچنین ساختمان‌های دولتی در برزیل اشاره کرد و افزود: «اگر شما فکر می‌کنید چون مخالف هستید تصمیم گیرنده هم هستید، در واقع دموکراسی را به خطر می‌اندازید.»

ماکرون در سخنرانی خود به تشریح چشم انداز خود برای آینده حاکمیت اروپا پرداخت و گفت که باید بر پنج ستون رقابت، سیاست صنعتی، حمایت گرایی، تعامل متقابل و همکاری استوار باشد.

این سخنرانی در لاهه پس از آن صورت می‌گیرد که ماکرون پس از سفر اخیر خود به چین با اظهارات خود در مورد تایوان واکنش‌برانگیز شده بود. او در این رابطه گفته بود: «پرسشی که ما به عنوان اروپا باید به آن پاسخ دهیم این است: آیا به نفع ما است که بحران در تایوان را تسریع کنیم؟ پاسخ من خیر است.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

او همچنین اضافه کرده بود در ماجرای اتحادیه اروپا در ماجرای تایوان نباید دنباله‌رو آمریکا و همینطور چین باشد. او همچنین افزوده بود« ما در خطر گرفتار شدن در بحرانی هستیم که متعلق به ما نیست.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتشار ویدیوی جنجالی آبجو نوشیدن ماکرون؛ فمینیست‌ها: رفتار رئیس جمهوری «سَمی» بود

میزان محبوبیت امانوئل ماکرون به پایین‌ترین سطح خود در ۴ سال اخیر رسید

تصاویری از حضور مردم خشمگین فرانسه در اعتراض به اصلاحات قانون بازنشستگی ماکرون