اوکراین: نشانه‌ای از قصد چین برای ارسال تسلیحات به روسیه وجود ندارد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
کیریلو بودانوف، رئیس اداره اطلاعات نظامی اوکراین
کیریلو بودانوف، رئیس اداره اطلاعات نظامی اوکراین   -  Copyright  AP Photo

کیریلو بودانوف، رئیس اداره اطلاعات نظامی اوکراین گفت که کی‌یف «هیچ» نشانه‌ای از قصد چین برای ارسال تسلیحات به روسیه مشاهده نمی‌کند.

رئیس اداره اطلاعات نظامی اوکراین در گفتگو با رادیو صدای آمریکا که ۲۵ فوریه انجام شده است با اشاره به نظر برخی مقام‌های آمریکایی مبنی بر احتمال ارسال تسلیحات چینی به روسیه، گفت که او با این نظر موافق نیست.

آقای بودانوف گفت: «در حال حاضر فکر نمی‌کنم که چین با ارسال تسلیحات به روسیه موافقت کند ... من هیچ نشانه‌ای از این موضوع را حتی در حد بررسی مشاهده نمی‌کنم.» رئیس اداره اطلاعات نظامی اوکراین در ادامه گفت که او بر اساس واقعیت‌ها و نه گفته افراد حرف می‌زند.

پیش‌تر ویلیام برنز، مدیر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) گفته بود که کشورش «اطمینان دارد» که چین در حال بررسی ارائه تجهیزات مرگبار به روسیه است.

آقای بودانوف گفت: «ایران در عمل تنها کشوری است که سلاح‌های کم‌ و بیش جدی را به روسیه ارسال می‌کند.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

او در ادامه گفت که پیش‌تر اطلاعاتی مبنی بر ارسال تجهیزات از کره شمالی به روسیه وجود داشت اما آن‌ها شاهدی برای تأیید این موضوع ندارند. آقای بودانوف گفت که حتی یک مورد از تسلیحات کره شمالی در جنگ اوکراین ثبت نشده است.

رئیس اداره اطلاعات نظامی اوکراین گفت که روسیه تلاش می‌کند هر تجهیزاتی را از هر منبعی خریداری کند زیرا «مشکلات زیادی» دارند.