Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تعداد قربانیان زلزله در ترکیه و سوریه به بیش از ۵۰ هزار نفر رسید

زلزله ترکیه و سوریه
زلزله ترکیه و سوریه Copyright Hussein Malla/Copyright 2023 The AP. All rights reserved.
Copyright Hussein Malla/Copyright 2023 The AP. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در مجموع پس از زلزله ۶ فوریه، ۵ هزار و ۹۵۱ نفر در سراسر سوریه و ۴۴ هزار و ۳۷۴ نفر در ترکیه کشته شدند. بر اساس آمار جدید، تعداد کل قربانیان این فاجعه در هر دو کشور به ۵۰ هزار و ۳۲۵ نفر رسیده است.

آگهی

زلزله ویرانگری که بیش از سه هفته پیش ترکیه و سوریه را لرزاند بیش از ۵۰ هزار نفر را به کام مرگ کشاند. این آمار توسط خبرگزاری فرانسه از مجموع ارقامی که از بخش‌های دولتی و مناطق تحت کنترل شورشیان سوریه به دست آمده، تخمین زده شده است.

در مجموع پس از زلزله ۶ فوریه، ۵ هزار و ۹۵۱ نفر در سراسر سوریه و ۴۴ هزار و ۳۷۴ نفر در ترکیه کشته شدند. بر اساس آمار جدید، تعداد کل قربانیان این فاجعه در هر دو کشور به ۵۰ هزار و ۳۲۵ نفر رسیده است.

دولت سوریه اعلام کرد که هزار و ۴۱۴ نفر در مناطق تحت کنترل دمشق کشته شده‌اند، در حالی که به گفته مقامات تحت حمایت ترکیه در سوریه، تعداد کشته شدگان در مناطق تحت کنترل شورشیان این کشور ۴ هزار و ۵۳۷ نفر اعلام شده است. این تلفات در مناطق خارج از کنترل دولت و در قلمرو تحت کنترل گروه‌های شورشی رقیب بوده است.

مرام الشیخ، یک مسئول بهداشت و درمان به خبرگزاری فرانسه گفت که مقامات محلی به داده‌های جمع‌آوری شده از بیمارستان‌ها، مراکز پزشکی در ادلب و شمال استان حلب استناد کرده‌اند.

این آمار همچنین شامل اطلاعات منابع غیرنظامی هم می‌شود. طبق این آمار، بسیاری از افراد، مردگان خود را بدون بردن به بیمارستان دفن کرده‌اند. ارقام تلفات با کمک «واحد هماهنگی در امور امدادرسانی» که همکار محلی سازمان ملل در سوریه به حساب می‌آید، نهایی شده است. این سازمان یک نهاد ملی غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی سوری است. سازمان ملل اعلام کرده که درباره تعداد کشته شده‌ها به آمار این سازمان استناد کرده است.

به گفته آنها، تعداد کشته‌شدگان در مناطق تحت کنترل شورشیان «تقریبا نهایی شده، چرا که اکثر قربانیان از زیر آوار بیرون کشیده شده‌اند.» دیده‌بان حقوق بشر سوریه هم گزارش داده که ۲ هزار و ۲۴۳ نفر در مناطق تحت کنترل دولت کشته شده‌اند. این آمار ۸۲۴ مورد بیشتر از آمار رسمی دولت است.

رامی عبدالرحمن که ریاست این گروه مستقر در بریتانیا را بر عهده دارد گفت که آمار آنها به این دلیل بیشتر است که شامل ۵۰ روستایی که امدادگران به آنجا نرسیده‌اند هم می‌شود.

خبرگزاری فرانسه پیش از این با گردآوری ارقام رسمی دولتی و داده‌های منتشر شده توسط «گروه نجات کلاه سفیدها»، تعداد کشته شدگان را سه هزار و ۶۸۸ نفر در سراسر سوریه اعلام کرده بود. امدادگران در مناطق تحت کنترل شورشیان به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که تلفات آنها بیشتر شامل اجسادی است که آنها خودشان از زیر آوار بیرون کشیده بودند.

**به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 
**

این زمین لرزه نزدیک به ۱۲ سال پس از آغاز جنگ داخلی سوریه روی داد. این جنگ داخلی بخش‌هایی از این کشور را ویران کرده و نزدیک به نیم میلیون نفر را کشته و میلیون‌ها نفر را آواره کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اردوغان برای تاخیر در امدادرسانی در زلزله ترکیه معذرت خواهی کرد

افزایش قربانیان زلزله ترکیه و سوریه به ۴۶ هزار نفر؛ امیدها برای نجات افراد بیشتر کم‌رنگ شده است

حمله شهرک‌نشینان به کامیون‌های کمک‌‌رسانی؛اسرائیل:خودروی هدف گرفته شده سازمان ملل در منطقه جنگی بود