کشته شدن مهاجران افغان در یک کامیون؛ هفت نفر در بلغارستان بازداشت شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
پلیس در محل کامیون رها شده مهاجران افغان در بلغارستان
پلیس در محل کامیون رها شده مهاجران افغان در بلغارستان   -  Copyright  Valentina Petrova

یک مقام وزارت کشور بلغارستان روز شنبه ۱۸ فوریه گفت که در پی پیدا شدن جسد ۱۸ مهاجر بر اثر خفگی در کامیونی در روز گذشته، هفت نفر بازداشت شده‌اند.

این مقام یک روز پس از این اتفاق به خبرگزاری فرانسه گفت: «می‌توانم تایید کنم که هفت نفر دستگیر شدند.»

یکی دیگر از مقامات دولتی گفت که رئیس باند قاچاق در میان مظنونان است. وی پیش از این به اتهام قاچاق انسان به پنج ماه حبس تعلیقی محکوم شده بود.

جسد ۱۸ مهاجر در یک کامیون رها شده در روستایی در نزدیکی صوفیه، پایتخت این کشور که در ماه‌های اخیر با هجوم بی‌سابقه مهاجران مواجه شده است، پیدا شد.

طبق تحقیقات اولیه، این کامیون به‌طور غیرقانونی ۵۲ نفر از مهاجران افغان را که زیر تخته‌های چوبی پنهان شده بودند از ترکیه منتقل می‌کرد.

بازرسان به محض حضور در صحنه، اجساد پراکنده را روی علف‌های اطراف کامیون کشف کردند. حدود ۳۴ مهاجر نجات یافته و به بیمارستان منتقل شده‌اند.

به گفته پزشک اورژانس بیمارستان پیروگوف در صوفیه، برخی از این افراد پس از استنشاق دود اگزوز به‌دلیل مسمومیت با مونوکسید کربن تحت درمان هستند.

وی به یکی از رسانه‌های محلی گفته است که بدن مهاجران بسیار کم آب است و چند روزی است که چیزی نخورده‌اند.

بلغارستان به‌عنوان دروازه ورود به اتحادیه اروپا علیرغم وجود ۲۳۴ کیلومتر حصار سیم خاردار در امتداد مرز با ترکیه شاهد افزایش مهاجرت غیرقانونی به خاک خود در سال گذشته بود.