لاشه گاوهای مرده در کرانه دریای سیاه؛ آیا عوارض جنگ اوکراین به سواحل بلغارستان رسیده‌ است؟

پدیدار شدن لاشه حیوانات مرده در سواحل دریای سیاه بلغارستان به موضوعی نگران‌کننده و مبهم تبدیل شده است
پدیدار شدن لاشه حیوانات مرده در سواحل دریای سیاه بلغارستان به موضوعی نگران‌کننده و مبهم تبدیل شده است Copyright Khalil Hamra/Copyright 2022 The AP. All rights reserved.
Copyright Khalil Hamra/Copyright 2022 The AP. All rights reserved.
نگارش از Farhad Mirmohammadsadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پدیدار شدن لاشه حیوانات مرده در سواحل دریای سیاه بلغارستان به موضوعی نگران‌کننده و مبهم تبدیل شده است. برخی کارشناسان معتقدند مرگ این حیوانات در پی آلودگی‌های زیست‌محیطی ناشی از جنگ روسیه و اوکراین رقم خورده است.

آگهی

سه لاشه گاو در سه روز گذشته در مکان‌های متفاوتی در ساحل دریای سیاه در بلغارستان پیدا شدند. مقامات از دلیل قطعی این پدیده مطلع نیستند اما برخی آن را مرتبط با آلودگی‌های زیست‌محیطی ناشی از جنگ روسیه و اوکراین و به خصوص حادثه سد کاخوفکا می‌دانند. البته هنوز هیچ اطلاعاتی از در مورد سطوح آلودگی مرتبط با این حادثه منتشر نشده است. 

در همین حال، آژانس ایمنی مواد غذایی بلغارستان اعلام کرده است که چون لاشه‌های یافت شده فاقد برچسب بر‌روی گوششان هستند، در حدود مسئولیت این نهاد قرار ندارند. همچنین هیچ‌گزارشی از طرف سازمان‌های کشتی‌رانی مبنی بر واژگونی شناوری حامل حیوانات در دریای سیاه موجود نیست. 

دریای سیاه در جنوب شرقی اروپا و منشعب از دریای مدیترانه است. کشورهای رومانی، روسیه، اوکراین، بلغارستان، گرجستان و ترکیه با این دریا هم‌کرانه‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن مهاجران افغان در یک کامیون؛ هفت نفر در بلغارستان بازداشت شدند

بلغارستان آماده پیوستن همیشگی به حوزه شنگن می‌شود

دیده‌بان حقوق بشر: بلغارستان پناهجوها را به کمک سگ‌های مهاجم از مرز دور می‌کند