Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

روسیه میدان گازی در سیبری را برای تامین گاز چین افتتاح کرد

عکس تزیینی است
عکس تزیینی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روسیه چندین سال است که تلاش می‌کند تا عرضه گاز خود به اقتصاد انرژی‌بر چین را افزایش دهد و در ماه‌های اخیر به این حرکت سرعت بخشیده است.

آگهی

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه روز چهارشنبه به طور رسمی بهره‌برداری از میدان گازی کوویتکا در سیبری را آغاز کرد. ذخایر گازی وسیعی در سیبری وجود دارد که در بحبوحه بحران بین مسکو و غرب، افزایش صادرات به چین را ممکن می‌سازد.

آقای پوتین در مراسمی که طی ویدئو کنفرانس به صورت زنده از تلویزیون پخش می‌شد گفت: «ما در حال راه‌اندازی میدان گازی کوویتکا، بزرگترین میدان گازی در شرق سیبری هستیم.»

آقای پوتین ادامه داد: «بهره‌برداری از این ذخایر آغازگر پویایی واقعی توسعه خواهد بود و نشان می‌دهد که یک مجموعه صنعتی قدرتمند و استراتژیک در شرق روسیه در حال ساخت است.»

علاوه بر این رییس جمهوری روسیه به این موضوع اشاره کرد که راه‌اندازی این سایت «اطمینان از تحویل مطمئن گاز» به شرکت‌های روسی و به شرکای خارجی این کشور را ممکن می‌سازد.

الکسی میلر، مدیر شرکت روسی گازپروم هم در این باره گفت که این میدان گاز «فرصت‌های جدیدی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی و همچنین برای صادرات رو به رشد روسیه» ارائه می‌دهد.

روسیه چندین سال است که تلاش می‌کند عرضه گاز خود به اقتصاد انرژی‌بر چین را افزایش دهد و در ماه‌های اخیر هم به این حرکت سرعت بخشیده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

مسکو پس از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین هدف تحریم‌های اقتصادی غرب قرار گرفت. از آن زمان روسیه صادرات هیدروکربن‌ها به اروپا را کاهش داده و برای جبران آن به آسیا روی آورده است.

حالا روسیه قصد دارد با بهره‌برداری از ذخایر میدان کوویتا صادرات خود را به ۲۰ میلیارد مترمکعب در سال افزایش دهد.

روسیه همچنین در حال برنامه ریزی برای ساخت خط لوله گاز فورس سیبری ۲ از سال ۲۰۲۴ برای تامین گاز چین از طریق مغولستان است. اقدامی که نشان می‌دهد استراژی انرژی روسیه واقعا به سمت شرق چرخیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چین دو آمریکایی را به تلافی تحریم‌های حقوق بشری در موضوع تبت در فهرست سیاه خود قرار داد

آلمان مرحله اول طرح اضطراری برای مقابله با قطع صادرات گاز روسیه را فعال کرد

هشدار چین به اتحادیه اروپا بر سر تایوان: «فن در لاین» با آتش بازی می‌کند