Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پایان یک‌طرفه آتش‌بس؛ طالبان پاکستان دستور حمله در سراسر کشور را صادر کرد

مراسم تشییع جنازه یک افسر پلیس که در حمله شبانه طالبان پاکستانی در ۱۸ ژانویه ۲۰۲۲ مورد هدف قرار گرفته بود.
مراسم تشییع جنازه یک افسر پلیس که در حمله شبانه طالبان پاکستانی در ۱۸ ژانویه ۲۰۲۲ مورد هدف قرار گرفته بود. Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در بیانیه گروه مسلح طالبان پاکستان آمده است که این گروه بارها هشدار داده‌ و سعی کرده بود تا روند مذاکرات حداقل از سوی آن‌ها تخریب نشود، «اما ارتش و سازمان‌های اطلاعاتی (پاکستان) همچنان به حملات خود ادامه می‌دهند.»

آگهی

گروه مسلحِ «تحریک طالبان پاکستان» موسوم به طالبان پاکستانی، اعلام کرد که به آتش‌بسی که در ماه ژوئن با دولت این کشور در مورد آن به توافق رسیده بود، خاتمه می‌دهد. این گروه به نیروهای خود دستور داده است تا حملات خود را در سراسر پاکستان از سر بگیرند.

این گروه روز دوشنبه خطاب به جنگجویان خود در بیانیه‌ای اعلام کرد: «از آنجایی که عملیات نظامی علیه مجاهدین در مناطق مختلف ادامه دارد... بنابراین ضروری است که در هر کجا که می‌توانید در سراسر کشور حملاتی را انجام دهید.»

این گروه که از نظر ایدئولوژیک با طالبان افغانستان همسو است، گفته است که تعداد حملات ارتش پاکستان به ویژه در شمال غربی پاکستان علیه این گروه با افزایش روبرو بوده است.

در این بیانیه آمده است که این گروه بارها هشدار داده‌ بود و سعی کرده بود تا روند مذاکرات حداقل از سوی آن‌ها مختل نشود ولی در مقابل، «ارتش و سازمان‌های اطلاعاتی (پاکستان) به حملات خود ادامه می‌دهند.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این اعلامیه ساعاتی پس از آن منتشر شد که دو افسر بر اثر تیراندازی در وزیرستان جنوبی زخمی شدند. این حادثه در شرایطی رخ داد که تنها یک روز مانده بود تا دوره ریاست قمر جاوید بجوا به عنوان رییس ستاد ارتش پاکستان به اتمام برسد.

همچنین طالبان پاکستان مسئولیت حمله به یک گشت پلیس در تاریخ ۱۶ نوامبر را برعهده گرفت. در این عملیات شش افسر پلیس کشته شدند.

وزارت امور خارجه پاکستان ساعاتی پیش از صدور اعلامیه گروه مسلح تحریک طالبان، از سفر خانم حنا ربانی، وزیر خارجه پاکستان به افغانستان خبر داده بود.

با وجود برقراری آتش بس چندماهه، تحریک طالبان پاکستان به حملات خود در سال جاری ادامه می‌داد و اعتقاد داشت که این حملات ماهیت تدافعی داشتند و تنها در تلافی عملیات انجام شده توسط ارتش پاکستان بودند.

آتش‌بسی که بین طالبان پاکستان و دولت این کشور برقرار بود به منظور ادامه روند گفتگوها بین آن‌ها بود؛ حال آن‌که این امر با میانجی‌گری طالبان افغانستان انجام شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبر طالبان به قضات دستور داد «حد و قصاص» را اجرا کنند

پنج سرباز پاکستانی در درگیری با «طالبان پاکستان» کشته شدند

مردی به دلیل تلاش برای راه اندازی باشگاه همجنسگرایان در پاکستان به بیمارستان روانی فرستاده شد