آخرین قاچاقچی عمده مواد مخدر ناپل ایتالیا در سوریه دستگیر و مسترد شد

پلیس ایتالیا در فرودگاه رم
پلیس ایتالیا در فرودگاه رم Copyright AP Photo/Andrew Medichini
Copyright AP Photo/Andrew Medichini
نگارش از Aleksandar Brezar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از بزرگترین تبهکاران تحت‌ تعقیب اروپا که یک قاچاقچی مواد مخدر ایتالیایی است در سوریه بازداشت و به ایتالیا مسترد شد.

آگهی

به گفته مقامات ایتالیا و یک گروه افراط‌گرا در سوریه‌، یکی از بزرگترین تبهکاران تحت‌ تعقیب در اروپا که یک قاچاقچی مواد مخدر ایتالیایی است در سوریه بازداشت و به ایتالیا مسترد شد.

پلیس ناپل در بیانیه‌ای اعلام کرد که برونو کربونه، آخرین قاچاقچی عمده مواد مخدر اهل منطقه ناپل که همچنان متواری بود، صبح روز سه‌شنبه پس از پیاده شدن از هواپیما در فرودگاه چیامپینوی رم در اختیار نیروهای امنیتی این کشور قرار گرفت.  

آقای کربونه ۴۵ ساله که به جرم قاچاق بین‌المللی مواد مخدر در مسیراسپانیا، ناپل، سیسیل به صورت غیابی به تحمل ۲۰ سال زندان محکوم شده بود، از سال ۲۰۰۳ میلادی متواری است.  

برونو کربونه به عنوان دست راست رافائله ایمپریاله از اعضای باند تبهکار کامورا شناخته می‌شود. آقای ایمپریاله، یکی از بزرگترین قاچاچیان مواد مخدر در جهان، در سال ۲۰۲۱ در دوبی دستگیر شد.  

محمد سنکری، از گروه اسلام‌گرای هیئت تحریر شام در شمال غرب سوریه اعلام کرد که آقای کربونه در ماه مارس هنگامی که قصد عبور از منطقه تحت کنترل این گروه به مناطق تحت کنترل حکومت مرکزی سوریه را داشته دستگیر شده است.

هیئت تحریر شام با انتشار عکس بازداشت آقای کربونه می‌گوید که او پس از بازجویی چندماهه به ایتالیا مسترد شده است.

محمد عبدالرحمان، مستقر در مناطق تحت کنترل شورشیان مخالف دولت سوریه می‌گوید که برونو کربونه در حالی که وانمود می‌کرده یک شهروند مکزیکی است، از ترکیه وارد سوریه شده و تردیدهایی را نسبت به هویت واقعی‌اش برانگیخته بود.

آقای کربونه با قاچاقچیان کلمبیایی همکاری نزدیکی داشت و برای باند تبهکار کامورا کوکائین تهیه می‌کرد. کامورا یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین سازمان‌های تبهکار در ایتالیا و مستقر در منطقه ناپل است.

خبرنگار • Farhad Mirmohammadsadeghi

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عضو فراری مافیا پس از شناسایی خالکوبی‌ دستش در ویدئوی آشپزی بازداشت شد

محاکمه تاریخی مخوف‌ترین مافیای ایتالیا؛ درباره گروه بین‌المللی اِندرانگِتا چه می‌دانیم؟

دادگاه ایتالیا محاکمه بزرگ اعضای یک گروه خشن مافیایی را آغاز کرد