عضو فراری مافیا پس از شناسایی خالکوبی‌ دستش در ویدئوی آشپزی بازداشت شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
غذای ایتالیایی
غذای ایتالیایی   -   کپی رایت  AP Photo

یک فرد فراری عضو مافیای ایتالیا پس از حضور در ویدیوهای آشپزی یوتیوب که در آن‌ها صورت خود را پنهان کرده بود اما ناخواسته خال‌کوبی‌های متمایزش مشخص بود در جمهوری دومینیکن بازداشت شد.

پلیس روز دوشنبه در بیانیه‌ای گفت: «مارک فارن کلود بیارت، ۵۳ ساله در بوکا چیکا در جمهوری دومینیکن زندگی آرامی داشت و جامعه مهاجران ایتالیایی در آن‌جا، وی را به‌عنوان یک فرد «خارجی» می‌شناختند.»

پلیس تصریح کرد که وی از سال ۲۰۱۴ تحت تعقیب مقامات ایتالیایی بود. اتهام وی قاچاق کوکائین به هلند برای یک باند مافیایی معروف با نام اندرانگتا Ndrangheta است.

طبق گفته پلیس، مظنون در ویدئوهای یوتیوب حضور داشت و در آن‌ها دستور پخت غذاهای ایتالیایی را آموزش می‌داد در حالی که صورت خود را مخفی نگه داشته بود. با این حال، خال‌کوبی‌های او در این ویدئوها مشخص بود که باعث شناسایی‌اش شد.

پلیس در بیانیه خود افزود: «این فراری روز چهارشنبه گذشته در سانتو دومینگو بازداشت شد و به فرودگاه مالپنسا میلان منتقل شد.»

اندرانگتا قدرتمندترین مافیای ایتالیا محسوب می‌شود و در منطقه جنوبی کالابریا مستقر است. این گروه به دلیل تسلطش در قاچاق کوکائین در اروپا شناخته شده است.

این هفته مقامات ایتالیایی اجلاس عملیاتی خود را در ایتالیا با همکاری اینترپل برای مبارزه با گروه مافیایی اندرانگتا آغاز کرده‌اند.

پلیس معتقد است که «مبارزه با مافیای کالابریا فقط مربوط به ایتالیا نیست بلکه کشورهای دیگر را نیز درگیر می‌کند زیرا این باند توانایی نفوذ به ساختار اقتصادی در خارج از مرزها را دارد.»

پلیس تصریح کرد: «این یک تهدید جدی در سطح بین‌المللی است، حتی اگر قاچاق و همه فعالیت‌های جنایتکارانه از کالابریا نشات گرفته باشد.»

ایتالیا در ژانویه یکی از بزرگترین دادگاه‌های جرایم سازمان یافته در تاریخ خود را علیه اندرانگتا آغاز کرده است.

جلسه دادرسی حداقل یک سال به طول می انجامد و بیش از ۵۰۰ متهم به قتل، قاچاق مواد مخدر، زورگیری و پولشویی در جلسات دادگاه حضور خواهند داشت.