Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

عضو فراری مافیا پس از شناسایی خالکوبی‌ دستش در ویدئوی آشپزی بازداشت شد

غذای ایتالیایی
غذای ایتالیایی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک فرد فراری عضو مافیای ایتالیا پس از حضور در ویدیوهای آشپزی یوتیوب که در آن‌ها صورت خود را پنهان کرده بود اما ناخواسته خال‌کوبی‌های متمایزش مشخص بود در جمهوری دومینیکن بازداشت شد.

آگهی

یک فرد فراری عضو مافیای ایتالیا پس از حضور در ویدیوهای آشپزی یوتیوب که در آن‌ها صورت خود را پنهان کرده بود اما ناخواسته خال‌کوبی‌های متمایزش مشخص بود در جمهوری دومینیکن بازداشت شد.

پلیس روز دوشنبه در بیانیه‌ای گفت: «مارک فارن کلود بیارت، ۵۳ ساله در بوکا چیکا در جمهوری دومینیکن زندگی آرامی داشت و جامعه مهاجران ایتالیایی در آن‌جا، وی را به‌عنوان یک فرد «خارجی» می‌شناختند.»

پلیس تصریح کرد که وی از سال ۲۰۱۴ تحت تعقیب مقامات ایتالیایی بود. اتهام وی قاچاق کوکائین به هلند برای یک باند مافیایی معروف با نام اندرانگتا Ndrangheta است.

طبق گفته پلیس، مظنون در ویدئوهای یوتیوب حضور داشت و در آن‌ها دستور پخت غذاهای ایتالیایی را آموزش می‌داد در حالی که صورت خود را مخفی نگه داشته بود. با این حال، خال‌کوبی‌های او در این ویدئوها مشخص بود که باعث شناسایی‌اش شد.

پلیس در بیانیه خود افزود: «این فراری روز چهارشنبه گذشته در سانتو دومینگو بازداشت شد و به فرودگاه مالپنسا میلان منتقل شد.»

اندرانگتا قدرتمندترین مافیای ایتالیا محسوب می‌شود و در منطقه جنوبی کالابریا مستقر است. این گروه به دلیل تسلطش در قاچاق کوکائین در اروپا شناخته شده است.

این هفته مقامات ایتالیایی اجلاس عملیاتی خود را در ایتالیا با همکاری اینترپل برای مبارزه با گروه مافیایی اندرانگتا آغاز کرده‌اند.

پلیس معتقد است که «مبارزه با مافیای کالابریا فقط مربوط به ایتالیا نیست بلکه کشورهای دیگر را نیز درگیر می‌کند زیرا این باند توانایی نفوذ به ساختار اقتصادی در خارج از مرزها را دارد.»

پلیس تصریح کرد: «این یک تهدید جدی در سطح بین‌المللی است، حتی اگر قاچاق و همه فعالیت‌های جنایتکارانه از کالابریا نشات گرفته باشد.»

ایتالیا در ژانویه یکی از بزرگترین دادگاه‌های جرایم سازمان یافته در تاریخ خود را علیه اندرانگتا آغاز کرده است.

جلسه دادرسی حداقل یک سال به طول می انجامد و بیش از ۵۰۰ متهم به قتل، قاچاق مواد مخدر، زورگیری و پولشویی در جلسات دادگاه حضور خواهند داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آخرین قاچاقچی عمده مواد مخدر ناپل ایتالیا در سوریه دستگیر و مسترد شد

ابتکار از مزرعه به میز در حال شکوفایی در قطر است

یک تور غذامحور و استراحتی به صرف قهوه در قطر