رهبر فراری مافیا به کمک عکس خیابانی نقشه گوگل در اسپانیا دستگیر شد

نقشه اسپانیا
نقشه اسپانیا   -  Copyright  Canva
نگارش از یورونیوز فارسی

جوآکینو گامینو پس از بازداشتش در ماه دسامبر از پلیس پرسیده بود: «چگونه من را پیدا کردید؟ من حتی ۱۰ سال به خانواده‌ام هم زنگ نزدم!»

پلیس اسپانیا یکی از رهبران مافیای ایتالیا را که به کمک جستجوگر اینترنتی گوگل شناسایی شده بود پس از ۲۰ سال فرار بازداشت کرد.

جوآکینو گامینو، ۶۱ ساله با نام جعلی در گالاپاگار در نزدیکی مادرید، پایتخت اسپانیا زندگی می‌کرد. تصویری از او در بخش «نمای خیابان‌ها» در اپلیکیشن «نقشه‌های گوگل» (Google Maps) منتشر شده بود. امری که منجر به شناسایی این رهبر مافیای جزیره سیسیل در جنوب ایتالیا شد.

وزارت کشور ایتالیا نام جوآکینو گامینو را در فهرست مظنونان فراری و خطرناک قرار داده بود. رسانه‌های اسپانیایی گزارش داده‌اند که او در گالاپاگار به سبزی‌فروشی و طباخی مشغول شده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

چگونه من را پیدا کردید؟ من حتی ۱۰ سال به خانواده‌ام هم زنگ نزدم!
جمله جوآکینو گامینو خطاب به پلیس

دستگیری جوآکینو گامینو به دنبال دو سال همکاری مقامات قضایی و پلیس ایتالیا و اسپانیا صورت گرفت.

در عکسی که گوگل تابستان سال ۲۰۱۸ در یکی از خیابان‌های گالاپاگار گرفته بود چهره مردی مشابه جوآکینو گامینو دیده می‌شد. این عکس در مقابل یک مغازه سبزی‌فروشی گرفته شده بود.

جوآکینو گامینو پس از بازداشتش در ماه دسامبر از پلیس پرسیده بود: «چگونه من را پیدا کردید؟ من حتی ۱۰ سال به خانواده‌ام هم زنگ نزدم!»

جوآکینو گامینو پیش از این در اواخر دهه ۱۹۹۰ در شهر بارسلون بازداشت شده بود. با این حال او در سال ۲۰۰۲ به شکل رمزآمیزی از زندانی در رم، پایتخت ایتالیا گریخت. انتظار می‌رود که مقامات اسپانیا به زودی جوآکینو گامینو را تحویل ایتالیا بدهند.

مطالب مرتبط