Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آمریکا چند شرکت را در ارتباط با پهپادهای ایرانی ارسالی به روسیه تحریم کرد

پهپادهای ساخت ایران
پهپادهای ساخت ایران Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه شرکت‌ها، افراد و نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران که در «ارسال» پهپادهای ساخت ایران به روسیه در جنگ اوکراین نقش داشته‌اند، وضع کرد.

آگهی

آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه شرکت‌ها، افراد و نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران که در «ارسال» پهپادهای ساخت ایران به روسیه در جنگ اوکراین نقش داشته‌اند، وضع کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه ۱۵ نوامبر در بیانیه‌ای اعلام کرد که مرکز تحقیقات صنایع هوایی شاهد به دلیل طراحی و تولید پهپادهای «شاهد» که توسط نیروهای روسیه در جنگ اوکراین استفاده می‌شوند، تحریم شده است.

بر اساس اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا، نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران و صنایع هوایی قدس هم در فهرست تحریم‌های روز سه‌شنبه قرار گرفته‌اند.

در حال حاضر برخی از نهادها و صنایع نظامی ایران تحت تحریم‌های شدید آمریکا قرار دارند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین شرکت‌های اماراتی «ساکسس ایویشن» و «آی‌جت گلوبال» را که در حوزه حمل و نقل هوایی فعال هستند، به دلیل همکاری با یک شرکت ایرانی تحت تحریم‌های واشنگتن و تسهیل انتقال پهپادهای ساخت ایران به روسیه تحریم کرد.

بنا به بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، اقدام علیه این دو شرکت اماراتی با همکاری دولت امارات عربی متحده انجام شده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین اعلام کرد که شرکت نظامی خصوصی «واگنر» با ماهیت روسی را در فهرست تحریم‌های روز سه‌شنبه خود قرار داده است. همچنین ۲ شهروند روسیه به دلیل کمک در تحویل دادن پهپادهای ایرانی به شرکت واگنر در فهرست تحریم‌های جدید آمریکا قرار گرفتند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

جَنِت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای تأکید کرد: «همانطور که بارها نشان داده‌ایم، آمریکا مصمم است افراد و شرکت‌هایی را که از تهاجم غیرموجه روسیه به اوکراین حمایت می‌کنند، بدون توجه به اینکه در کجا هستند، تحریم کند.»

تحریم‌های برنامه‌ریزی‌شده آمریکا، توقیف همه دارایی‌های متعلق به این شرکت‌ها و افراد در این کشور را به همراه دارد. همچنین این تحریم‌ها سبب خواهد شد تا شرکت‌های بین‌المللی از ترس مجازات‌ها قید معامله، همکاری و تجارت با افراد و شرکت‌های تحت تحریم را بزنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خزانه‌داری آمریکا سه مقام ایرانی را به دلیل نقض فاحش حقوق بشر تحریم کرد

آمریکا دو شرکت و چهار فرد ایرانی مرتبط با سپاه را به اتهام «فعالیت‌های سایبری» تحریم کرد

اعضای کنگره آمریکا به طور فراجناحی به دنبال واکنش سریع به حملات ایران به اسرائیل هستند