صدراعظم آلمان: باید به برترین و بزرگترین قدرت نظامی اروپا تبدیل شویم

شولتس روی یک تانک آلمانی
شولتس روی یک تانک آلمانی Copyright Marcus Brandt/(c) Copyright 2022, dpa (www.dpa.de). Alle Rechte vorbehalten
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان در دیدار با نظامیان این کشور تاکید کرد که کشورش باید برترین قدرت نظامی اروپا باشد.

آگهی

صدراعظم آلمان، اولاف شولتس، در حالی که با اعضای ارتش آلمان دیدار می کرد، گفت: «آلمان باید به برترین و با عظمت ترین نیروی نظامی اروپا تبدیل شود.» 

صدراعظم آلمان روز جمعه تاکید کرد که «تحلیل رهبران پیشین این کشور مبنی بر اینکه آلمان در کنار همسایگان در امنیت قراردارد و نیازی به تقویت نیروی نظامی ندارد، کاملا اشتباه بود.»

اولاف شولتس در این دیدار از تقویت نقش اروپا در ناتو سخن گفت. صدراعظم سوسیال دموکرات آلمان گفت: «ما اروپایی ها باید قاطعانه مسئولیت بیشتری در صحن ناتو بدست بگیریم.» 

صدراعظم آلمان در حالی این سخنان را بیان می کند که در هفته های اخیر شدیدا از سوی متحد بزرگ، ایالات متحده، بدلیل عدم حمایت های تسلیحاتی لازم از اوکراین در هفت ماه اخیر مورد انتقاد قرار گرفته است. 

بی دلیل نبود که همزمان روز جمعه مقامات دفاعی آلمان متعهد شدند که تسلیحات بیشتری به اوکراین برای تقویت ارتش این کشور در جنگ با روسیه تحویل دهند. از جمله چند سامانه پرتاب موشک موسوم به «مارس ۲»  و همچنین ۲۰۰ موشک و ۵۰ نفربر زرهی. 

 اعلامیه مقامات دفاعی آلمان در حالی منتشر شده است که اولاف شولتس، صدراعظم آلمان در هفته های گذشته با ارسال تسلیحات سنگین آلمانی از جمله زره پوش «ماردر »و «تانک لئوپارد» مخالفت کرده است اما محافظه کاران و سبزهایی که در دولت ائتلافی آلمان هستند شدیدا موافق ارسال تسلیحات سنگین به اوکراین می باشند. 

«راین‌اشتارل» غول اسلحه سازی آلمان پیشتر در روز چهارشنبه اعلام کرده بود که آماده تحویل فوری ده ها خودروی زرهی به اوکراین است اما مجوز دولتی برای این کار را ندارد. 

اولاف شولتس بارها در بحبوحه جنگ اوکراین گفت که کشورش به هیچ وجه در ارسال تسلیحات سنگین به اوکراین از دیگر «اعضای ناتو و متحدان اروپایی خود پیشین نگرفته و تکروی نمی کند.» 

تاکنون هیچ کدام از کشورهای اروپایی تسلیحات سنگین از جمله تانک و خودروهای زرهی به اوکراین ارسال نکرده اند.

 سه شنبه گذشته دمیترو کولبا، وزیر خارجه اوکراین در صفحه تويیتر خود نوشت که از واکنش های دولت آلمان مبنی بر حمایت های تسلیحاتی کاملا سرخورده و ناامید شده است. وی تاکید کرد که هیچ دلیل موجهی برای عدم ارسال تانک و تسلیحات سنگین به اوکراین وجود ندارد. 

به جز وزیرخارجه اوکراین، رهبران احزاب متحد دولت این کشور، از جمله رئیس کمیسیون دفاعی بوندستاگ، پارلمان آلمان، و همچنین امید نوری پور، یکی از رهبران سبزها، در مصاحبه های خود با رسانه ها تاکید کرده اند که تا پیش از آغاز فصل زمستان «آلمان باید تسلیحات سنگین را به اوکراین ارسال کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت آلمان بابت آرایش آنگلا مرکل ۵۵ هزار یورو هزینه کرده است

رئیس آژانس امنیت سایبری آلمان به «ظن ارتباط با دستگاه‌های اطلاعاتی روسیه» برکنار شد

صدراعظم آلمان کارخانه مهمات‌سازی جدید را به هدف کمک به اوکراین افتتاح کرد