Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رئیس کمیسیون اروپا در سخنرانی سالانه: امروز شجاعت یک نام دارد و آن نام، اوکراین است

اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا
اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس کمیسیون اروپا با حضور در مقر پارلمان در شهر استراسبورگ فرانسه درباره وضعیت کنونی و چشم انداز برنامه های آتی اتحادیه اروپا سخنرانی کرد.

آگهی

اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا با حضور در پارلمان اروپا در استراسبورگ فرانسه گزارشی از وضعیت کنونی اتحادیه اروپا و چشم اندازی از برنامه‌های آتی این اتحادیه را ارائه کرد.

 او که از النا زلنسکا، همسر ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین برای شرکت در این سخنرانی دعوت کرده بود، سخنان خود را با مقدمه‌ای درباره جنگ اوکراین آغاز کرد. 

فن درلاین گفت: « پیش از این هرگز این پارلمان در حالی که جنگ در خاک اروپا جریان دارد، میزبان سخنان رئیس کمیسیون نشده بود. با این حال این جنگ هر اندازه زشت و کریه و متجاوزکارانه از سوی روسیه به ما نشان داد که قاره اروپا در همبستگی کامل قراردارد و ما باید به این موضوع افتخار کنیم. ما موفق شدیم قدرت درونی اروپا را دوباره به نمایش بگذاریم.» 

فن در لاین در ادامه سخنان خود با تعریف و تمجید از اوکراینی ها گفت که «امروز شجاعت یک نام دارد و آن نام اوکراین است. شجاعت چهره ای دارد، چهره مردان و زنان اوکراینی که در مقابل تجاوز روسیه ایستاده اند.»

AP Photo
از راست به چپ: اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون، روبرتو متزولا، رئیس پارلمان اروپا و النا زلنسکا، همسر رئیس جمهوری اوکراینAP Photo

رئیس کمیسیون اروپا در بخش دیگری از این سخنان با بیان اینکه از آغاز جنگ اوکراین تا امروز اتحادیه اروپا بیش از ۱۹ میلیارد یورو به دولت زلنسکی کمک کرده است، به روسیه و رئیس جمهوری این کشور هشدار داد و گفت: «این کاخ کرملین است که اقتصاد روسیه را در مسیر فراموشی قرار داده است. این بهای مرگ و ویرانی پوتین است و من می‌خواهم کاملاً واضح بگویم که تحریم‌ها باقی مانده‌اند. اکنون زمان آن است که ما عزم راسخ نشان دهیم، نه اینکه مماشات کنیم.»

بحران انرژی: درخواست ريیس کمیسیون از شرکت‌ها برای کاهش قیمت‌ها

فن در لاین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران انرژی و افزایش بی سابقه قیمت از شهروندان اروپایی خواست که پاییز و زمستان امسال صرفه جویی کنند. 

وی همچنین از شرکت های توزیع انرژی خواست که قیمت ها قبوض انرژی را منصفانه افزایش دهند.

رئیس کمیسیون اروپا در این باره گفت: « کشورهای عضو اتحادیه اروپا تاکنون میلیاردها یورو برای کمک به خانواده های آسیب پذیر سرمایه‌گذاری کرده‌اند. اما می‌دانیم که این کافی نخواهد بود. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌کنیم برای درآمد شرکت‌هایی که با هزینه کم، برق تولید می‌کنند، سقف تعیین کنیم. این شرکت‌ها درآمدهایی به دست می‌آورند که هرگز به آن فکر نمی‌کردند و حتی در خواب هم نمی‌دیدند. در اقتصاد بازار ما، سود خوب است اما در این زمانه دریافت سودهای بی سابقه از جنگ و خنجر به پشت زدن مصرف کنندگان اشتباه است. در این مواقع، سود باید به اشتراک گذاشته شود و به کسانی که بیشتر به آن نیاز دارند اهدا شود.» 

اصلاح در ساختارهای تولیدی صنعت برق

رئیس کمیسیون همچنین در این سخنرانی تاکید کرد که اتحادیه اروپا درنظردارد ساختار تولید و توزیع الکتریسیته در اروپا را متحول کند. 

وی گفت: «طراحی فعلی بازار الکتریسیته بطوری است که عدالت در مورد مصرف کنندگان را رعایت نمی کند. آنها باید از مزایای انرژی های تجدیدپذیر کم هزینه بهره مند شوند. بنابراین، ما باید تأثیر غالب گاز بر قیمت برق را جدا کنیم. به همین دلیل است که ما یک اصلاح عمیق و جامع در بازار برق انجام خواهیم داد.»

بسته های احیای اقتصادی اروپا

فن در لاین در این سخنان نگرانی خود را نسبت به بحران اقتصادی کنونی بیان کرد و گفت که «اروپا در عمیق ترین رکود اقتصادی از زمان جنگ جهانی دوم است.» رئیس کمیسیون اروپا متعتقد است که «با این حال بسته های احیای اقتصادی که بودجه های میلیارد یورویی در اختیار اعضای اتحادیه قرارداد کمک زیادی به برون رفت» از بحران کرد. فن در لاین گفت: « تاکنون صد میلیارد یورو به کشورهای عضو پرداخت شده است. این بدان معناست که ۷۰۰ میلیارد یورو هنوز وارد اقتصاد ما نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ریاست دوباره «اورزولا فن‌ در لاین» بر کمیسیون اتحادیه اروپا با وعده و طرح دفاعی‌تر کردن اروپا

ریاست مجارستان بر اتحادیه اروپا با شعار ترامپ؛ بوداپست اتحادیه را به گروگان می‌گیرد؟

فن در لاین در آستانه انتخابات: در ریاست کمیسیون اروپا ابقا شوم کمیسر جدید دفاعی تعیین می‌کنم