Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فن درلاین در گفتگو با یورونیوز: دیگر به پوتین هیچ اعتمادی نیست

اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا
اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا می‌گوید رسانه‌های روسی هوادار کرملین از جمله «راشا تودی» و «اسپوتنیک» دیگر اجازه ندارند به پخش «تبلیغات سمی و مخرب» خود در اتحادیه اروپا بپردازند.

آگهی

اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز ضمن استقبال از مذاکرات اوکراین با روسیه گفت که دیگر به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه «هیچ اعتمادی» نیست.

او همچنین موافقت طرف اوکراینی با مذاکرات صلح و پذیرش شرایط گفتگو از سوی کی‌یف را «با‌اهمیت» ارزیابی کرد.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در بخشی از این گفتگو درباره جنگ در اوکراین گفت: «ما هرگز خواستار این جنگ نبودیم. اوکراین هم نبود. رئیس‌جمهور پوتین این جنگ را آغاز کرد و آن را هدایت می‌کند.»

اورزولا فن درلاین درباره روند عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا گفت که بروکسل در «درازمدت» خواستار عضویت اوکراین در این اتحادیه است و اوکراین را «یکی از جمع خود» می‌داند. او همچنین به همکاری‌های «تنگاتنگ» با کی‌یف در حوزه اقتصادی و به ویژه انرژی اشاره کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا افزود که توقیف اموال بانک مرکزی روسیه و قطع دسترسی برخی بانک‌های روس به سامانه مبادلات بانکی سوئیفت از جمله مفاد بسته سوم تحریم‌های پیشنهادی به سران اتحادیه اروپا است.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا دقایقی پیش از این گفتگو اعلام کرده بود که ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا حریم هوایی خود را بر روی هواپیماهای روسی می‌بندند. او همچنین اعلام کرد که رسانه‌های روسی هوادار کرملین از جمله «راشا تودی» و «اسپوتنیک» دیگر اجازه ندارند به پخش «تبلیغات سمی و مخرب» خود در اتحادیه اروپا بپردازند.

اورزولا فن درلاین با اشاره به وضع تحریم‌های جدید علیه حکومت الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری بلاروس گفت تحریم‌ها علیه مینسک مشابه تحریم‌های علیه روسیه است تا راهی برای «دور زدن» این تحریم‌ها وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به حمایت مالی و نظامی از اوکراین و پذیرش پناهجویان از این کشور اظهار داشت که همبستگی با اوکراین در سطح اتحادیه اروپا «قوی» است. اورزولا فن درلاین افزود: «آنها ارزش‌های مشترکی با ما دارند و از اصول ما دفاع می‌کنند.»

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا تاکید کرد که بروکسل طی چند هفته برای پذیرش پناهجویان از اوکراین برنامه‌ریزی کرده است زیرا برای گزینه‌های مختلف آماده شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس کمیسیون اروپا برای گفتگو درباره عضویت اوکراین در اتحادیه وارد کی‌یف شد

چرا آمریکا و اروپا در مورد قطع دسترسی روسیه به سوئیفت به توافق نرسیدند؟

واکنش‌های اتحادیه اروپا و ناتو به حملۀ روسیه به خاک اوکراین