Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کمبود گاز وارداتی از روسیه تولید ماست در فرانسه را با بحران روبرو می کند

yogurt Soignon
yogurt Soignon Copyright Soignon
Copyright Soignon
نگارش از یورونیوزفارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از تولیدکنندگان بزرگ ماست در فرانسه می گوید در ۱۰۰ سال اخیر هیچ گاه تعطیلی و توقف در کارخانه های تولید محصولات لبنی اتفاق نیفتاده است اما امروز بحران انرژی امکان دارد تولید شیر و ماست را با یک بحران بی سابقه روبرو کند.

آگهی

بحران انرژی در اروپا یکی از مهم ترین چالش های هفته های اخیر برای کشاورزان و دامداران و تولید کنندگان محصولات لبنی بوده است. 

مدیران کارخانه های تولید و توزیع لبنیات در فرانسه چشم اندازی سیاهی از پاییز و زمستان دارند. 

یکی از آنها پاتریک فلکونیه، مدیرعامل «ارویال اولترا فر» یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده شیر و ماست در فرانسه و اروپاست. 

او می گوید از زمانی که مقامات دولتی خبر از «قطع احتمالی گاز در پاییز و زمستان» داده اند، نگرانی های بسیاری جدی ای برای اغلب تولید کنندگان شیر و ماست در فرانسه بوجود آمده است. 

پاتریک فالکونیه در یکی از کارخانه های تولید ماست در شمال فرانسه با خبرگزاری فرانسه گفتگو کرد. 

او می گوید در این کارخانه که حدود صد سال از تاسیس آن می گذرد «فرضیه تعطیلی و توقف تولید بدلیل کمبود انرژی کابوسی بی سابقه» است. 

در این کارخانه ۴۶۱ نفر مشغول به کارند. 

آقای فلکونیه می گوید به جز این کارخانه، چهار کارخانه دیگر شرکتش با بحران بی سابقه کمبود انرژی مواجه هستند. وی می گوید: « اگر پاستوریزه کردن شیر به دلیل کمبود گاز غیرممکن شود دیگر نمی‌توانیم از دامداران شیر بخریم و باید کارمان را متوقف کنیم. چرا که همه شیرهایی که دریافت می کنیم را باید بلافاصله دور بریزیم.» 

 مدیراین کارخانه که نسل اندرنسل در کار تولید شیر و ماست فرانسه است، می گوید:‌ «ما محصولاتی تولید می‌کنیم که عمر متوسط ​​آنها ۳۰ روز است. ما تولید می‌کنیم تا روز بعد بفروشیم. وقتی تولید کارخانه‌ای را متوقف می‌کنیم من دیگر قادر نخواهم بود درخواست مشتریانم را تامین کنم.»

 این همه در حالی است کارخانه های زیر نظر پاتریک فلکونیه نزدیک به ۳۰ درصد از کارکنان را در بحران کووید-۱۹ اخراج کرده اند و او با نگرانی می گوید «نمی دانم تا چه زمانی بتوانیم کارخانه هایمان را با پرسنل حال حاضر سرپا نگاه داریم؟».

مقامات دولتی فرانسه با شروع جنگ اوکراین و کاهش واردات گاز روسیه، اعلام کردند که بدنبال جایگزینی گاز روسیه با گاز متان هستند. پاتریک فلکونیه می گوید که « این جایگزینی دست کم روندی دارد که بین ۵ تا ۱۰ سال بطول می انجامد.»

 با بالاگرفتن بحران انرژی در فرانسه، انیس پانیه روناشه، وزیر انرژی فرانسه روز چهارشنبه با تمامی نمایندگان اتحادیه های تولیدکننده انبوه در فرانسه دیدار می کند. قرار است طی یک پروژه سخت گیرانه دولت فرانسه میزان بهره وری از انرژی های فسیلی نزد صنعتگران و کارخانه داران را تا دو سال آینده نزدیک به ۱۰ درصد کاهش دهد. البته در این برنامه تولیدکنندگان از سوبسیدهای دولتی بهره مند خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه بار گازِ زمستان خود را بست؛ اتحادیه اروپا تعیین سقف قیمت گاز را بررسی می‌کند

اختلاف نظر بین ایتالیایی‌ها برای صرفه‌ جویی در برق؛ چقدر پاستا را بجوشانیم؟

بحران گاز اروپا؛ «احتمال از سرگیری انتقال گاز روسیه به اروپا با خط لوله نورداستریم ۱»