Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

خواهر رهبر کره شمالی: بهتر است رئیس جمهوری کره‌ جنوبی دهانش را ببندد

کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی
کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کیم یو جونگ، خواهر کیم جونگ اون می‌گوید بهتر است رئيس جمهوری کره جنوبی دهانش را ببندد و پیشنهادات بیهوده برای خلع سلاح اتمی پیونگ یانگ ارائه ندهد.

آگهی

کیم یو جونگ، خواهر قدرتمند رهبر کره شمالی، می‌گوید رئيس جمهوری کره جنوبی به جای اینکه حرف‌های بیهوده بزند باید دهان خود را ببندد. این اظهارات خانم جونگ پس از آن مطرح می‌شود که رئيس جمهوری کره جنوبی گفته بود سئول مایل است در ازای خلع سلاح پیونگ یانگ به همسایه شمالی خود کمک اقتصادی کند. 

خواهر رهبر کره شمالی در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شده می‌گوید: «طرح سئول اوج حماقت است، بهتر بود رئيس جمهوری کره جنوبی دهانش را ببندد به جای اینکه حرف‌های بیهوده بزند. طرح آنها در واقع کپی‌برداری از رویکرد دولت محافظه‌کار پیشین این کشور به ریاست لی میونگ باک به نام «چشم‌انداز ۳۰۰۰ خلع سلاح اتمی و گشایش» است که پیشتر با شکست به پایان رسید.»

خواهر کیم همچنین به صراحت تاکید کرد که پیونگ یانگ هرگز طرح سئول را نخواهد پذیرفت.  

وزیر اتحاد کره جنوبی که روابط کشورش با کره شمالی را مدیریت می‌کند، اظهارات خانم کیم را بسیار ناشایست و کمال بی‌احترامی همسایه شمالی دانست. 

یون سوک یول، رئيس جمهوری محافظه‌کار کره جنوبی که به تازگی به این سمت رسیده به کره شمالی پیشنهاد داده بود با حرکت در مسیر خلع سلاح اتمی، از کمک‌های اقتصادی همسایه جنوبی خود بهره‌مند شود. سئول در عین حال همچنان بر افزایش بازدارندگی نظامی کره جنوبی علیه کره شمالی نیز تاکید دارد. این کشور مانورهای مشترک طولانی مدت با ایالات متحده را از سر گرفته که از آن جمله می‌توان به رزمایش مشترکی که قرار است هفته آینده برگزار شود، اشاره کرد. 

یون سوک یول، اجرای طرح خلع سلاح اتمی کره شمالی را یکی از وعده‌های اصلی مبارزات انتخاباتی خود معرفی کرده بود و می‌گوید این کار را با کمک به توسعه اقتصادی کره شمالی می‌توان پیش برد. 

تنش‌ها میان دو کشور همسایه در شبه جزیره کره افزایش یافته و هفته گذشته خواهر کیم جونگ اون، سئول را مسئول شیوع ویروس کرونا در کره شمالی خوانده بود. کیم یو جونگ در سالهای اخیر به یکی از منتقدان سرسخت کره جنوبی تبدیل شده و برخی از کارشناسان او را مجری نقش «پلیس بد» در مقابل اظهارات فروتنانه‌تر برادرش می‌دانند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موشک کره‌شمالی بر فراز ژاپن؛ کاخ سفید می‌گوید در حال رایزنی با متحدان برای «پاسخی قوی» است

استقرار سامانه موشک تاد در کره‌جنوبی و رزمایش جدید تایوان در واکنش به قدرت‌نمایی چین

به نمایش درآمدن عکس بزرگ رهبر کره شمالی در کنار تصاویر پدر و پدربزرگش برای اولین بار