Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ژنرال ارشد آمریکایی نسبت به «از سرگیری حملات ایران» به منافع ایالات متحده در خاورمیانه هشدار داد

ژنرال الکسوس گرینکویچ، ژنرال ارشد نیروی هوایی آمریکا در خاورمیانه
ژنرال الکسوس گرینکویچ، ژنرال ارشد نیروی هوایی آمریکا در خاورمیانه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ژنرال ارشد نیروی هوایی آمریکا در خاورمیانه هشدار داد که با افزایش تنش‌ها در منطقه، شبه نظامیان مورد حمایت ایران می‌توانند به منافع آمریکا و متحدان این کشور حمله کنند، حملاتی که می‌تواند به تشدید تنش در خاورمیانه منجر شود.

آگهی

الکسوس گرینکویچ، ژنرال ارشد نیروی هوایی آمریکا در خاورمیانه هشدار داد که با افزایش تنش‌ها در منطقه، شبه نظامیان مورد حمایت ایران می‌توانند به منافع آمریکا و متحدان این کشور حمله کنند، حملاتی که می‌تواند به تشدید تنش در خاورمیانه منجر شود.

وی روز پنج‌شنبه ۲۱ ژوئیه پیش از آنکه مسئولیت جدید خود را در پایگاه هوایی العدید قطر برعهده گیرد، گفت: «ما در موقعیتی نیستیم که مدام تحت حمله باشیم اما متوجه هستیم که برنامه‌ریزی برای حملات ادامه دارد و ممکن است با وقوع اتفاقی این برنامه‌ریزی‌ها عملی شوند.»

این مقام نظامی آمریکا که با خبرنگاران گفتگو می‌کرد گفت که گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا درباره قصد ایران برای ارسال هواپیمای بدون سرنشین به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین، «غافلگیرکننده» نیست اما «نگران‌کننده» است.

ژنرال گرینکویچ در بخش دیگری از سخنان خود توسعه سریع برنامه هسته‌ای ایران را موجب افزایش تنش‌ها در منطقه دانست.

ایران در ماه ژوئن یک موشک ماهواره‌بر را آزمایش کرد، اقدامی که باعث شد تا کاخ سفید تهران را تهدید به تحریم‌های بیشتر کند. ایران همچنین در ماه‌های گذشته ذخایر سوخت هسته‌ای خود را افزایش داده و سانتریفیوژهای پیشرفته‌ای را فعال کرده است.

این فرمانده ارشد آمریکا گفت که نیروهای نظامی این کشور در هفته‌های گذشته شاهد کاهش حملات هدفمند در سراسر منطقه بوده‌اند، چرا که آتش‌بس میان حوثی‌های تحت حمایت ایران و ائتلاف نظامی به‌رهبری عربستان سعودی در یمن همچنان ادامه دارد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

ژنرال گرینکویچ در ادامه به پایان نرسیدن روند تشکیل دولت در بغداد اشاره کرد و گفت که همین امر «شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران را در حالت برزخ قرار می‌دهد، به گونه‌ای که آن‌ها منتظر یک هرج و مرج سیاسی هستند تا حملات خود را از سربگیرند.» از همین رو گفت: «ما اکنون در یک دوره سکون به‌سرمی‌بریم.»

این فرمانده ارشد نیروی هوایی آمریکا همچنین نسبت به نفوذ اقتصادی و نظامی چین و روسیه در خاورمیانه ابراز نگرانی کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار آمریکا به ایران: به پوتین پهپاد ندهید؛ بین برجام و روسیه باید یکی را انتخاب کنید

واکنش تهران به سخنان بایدن: آمریکا با ایران‌ هراسی در منطقه بحران ایجاد می‌کند

اولین نبرد هوایی بین یک جنگنده تحت کنترل هوش مصنوعی و انسان انجام شد