Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

واکنش تهران به سخنان بایدن: آمریکا با ایران‌ هراسی در منطقه بحران ایجاد می‌کند

پرچم ایران و آمریکا
پرچم ایران و آمریکا Copyright CANVA PRO
Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایران پس از آنکه جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در میان سران کشورهای عربی از تهران انتقاد کرد، به این سخنان واکنش نشان داد.

آگهی

ایران پس از آنکه جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در میان سران کشورهای عربی از تهران انتقاد کرد، به این سخنان واکنش نشان داد.

جو بایدن در آخرین روز سفر خود به خاورمیانه در جده عربستان با خط و نشان کشیدن برای ایران گفت واشنگتن اجازه نخواهد داد هیچ کشوری آزادی عبور و مرور دریایی در تنگه هرمز را مختل کند.

وی همچنین تاکید کرد که نیروهای آمریکایی از خاورمیانه خارج نخواهند شد چرا که در صورت خروج خلایی ایجاد می‌شود که ایران، چین و روسیه می‌خواهند آن را پر کنند.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران شامگاه شنبه ۱۶ ژوئیه به این سخنان واکنش نشان داد و گفت: «این ادعاهای واهی، در راستای تداوم سیاست فتنه انگیزانه و تنش آفرین واشنگتن در منطقه است.»

وی افزود: «آمریکا بار دیگر با توسل به سیاست شکست خورده ایران هراسی، درصدد تنش آفرینی و بحران سازی در منطقه برآمده است.»

بایدن در نشست جده با سران چند کشور عربی همچنین گفته بود به همکاری نزدیک با کشورهای منطقه برای مقابله با تهدیدهای ایران ادامه می‌دهد. بایدن با اشاره به گزینه دیپلماسی گفت متعهد است که هرگز ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند.

با این حال سخنگوی وزارت امور خارجه ایران معتقد است که اتهامات دروغین آمریکا در خصوص برنامه صلح آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و چشم پوشی این کشور از چندین دهه فریبکاری اسرائیل به‌عنوان رژیم غیرعضو در معاهده عدم اشاعه و بزرگترین دارنده زرادخانه تسلیحات هسته‌ای در منطقه، نشانه بزرگی از تزویر و نفاق دولت آمریکاست.

وی همچنین با اشاره به کشورهای منطقه و همسایه‌های ایران گفت: «انتظار می‌رود دولت‌های منطقه در پاسخ به دعوت و ابتکارهای جمهوری اسلامی ایران برای گفتگو و همکاری منطقه‌ای، گام‌های سازنده‌ای به نفع امنیت دسته جمعی، صلح و ثبات و توسعه مشترک بردارند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژنرال ارشد آمریکایی نسبت به «از سرگیری حملات ایران» به منافع ایالات متحده در خاورمیانه هشدار داد

مشاور امنیت ملی اسرائیل با تایید عملیات‌ در خاک ایران در یکسال گذشته: کم اقدام نداشتیم

سعید لیلاز به یورونیوز: تحریم‌های اتحادیۀ اروپا به سود بناپارتیسم در ایران است