حمله اعضای بوکوحرام به زندان پایتخت نیجریه؛ ۸۷۹ زندانی فرار کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
بازداشت شماری از زندانیان فراری در نیجریه
بازداشت شماری از زندانیان فراری در نیجریه   -  Copyright  AP Photo

سازمان زندان‌های نیجریه از حمله افراد مسلح به زندان آبوجا، پایتخت این کشور و فرار ۸۷۹ زندانی خبر دادند. برخی مقام‌های دولتی در نیجریه، شبه‌نظامیان بوکوحرام را مسئول حمله روز سه‌شنبه شب به زندان آبوجا می‌دانند.

عمر ابوبکر، سخنگوی سازمان زندان‌های نیجریه گفت که تاکنون دست‌کم ۴۳۶ نفر از زندانیان فراری خود را به پلیس معرفی کرده یا بازداشت شده‌اند. او همچنین از کشته شدن یک افسر امنیتی در پی حمله به این زندان خبر داد.

بنا به گزارش وزارت کشور نیجریه، مهاجمان مسلح سه‌شنبه شب ابتدا با منفجر کردن دیوار زندان آبوجا وارد این زندان شده و پس از آن درهای زندان را به روی زندانیان گشوده‌اند.

به گفته مسئولان این زندان، شماری از زندانیان فراری عضو گروه شورشی و جهادی بوکوحرام بوده‌اند.

بنا به گزارش‌ها، برخی از زندانیان فراری بازداشت شده در کنار اجساد افراد جان‌باخته در جریان این حمله مسلحانه، دراز کشیده بودند. با وجود این مقام‌های نیجریه تاکنون درباره شمار کشته‌ها یا زخمی‌های احتمالی این حمله مسلحانه گزارشی منتشر نکرده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

پیشتر هم زندانیان بسیاری در پی حمله‌های متعدد مهاجمان مسلح به زندان‌های نیجریه موفق به فرار شده‌ بودند. نیجریه، پرجمعیت‌ترین کشور آفریقا سال‌ها است که با چالش‌های امنیتی و خشونت اسلام‌گراهای افراطی دست و پنچه نرم می‌کند.