Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نبردهای شرق اوکراین؛ سورودونتسک به طور کامل به اشغال ارتش روسیه درآمد

 تانک ارتش اوکراین در شهر سورودونتسک
تانک ارتش اوکراین در شهر سورودونتسک Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته شهردار سورودونتسک، در پی اشغال کامل شهر بیش از ۸۰۰ غیرنظامی که در کارخانه تولید رویِ «آزوت» پناه گرفته بودند از این مجتمع بزرگ صنعتی تخلیه شدند.

آگهی

آخرین خبرها از نبردهای شرق اوکراین که طی هفته‌های اخیر در استان لوهانسک شدت گرفته حکایت از اشغال کامل شهر سورودونتسک دارد.

شهردار سورودونتسک عصر روز شنبه بیست و پنجم ژوئن اعلام کرد که این شهر کلیدی منطقه دونباش به طور کامل به اشغال نیروهای ارتش روسیه درآمده است.

اولکساندر استریوک که در تلویزیون دولتی اوکراین سخن‌ می‌گفت با اعلام این مطلب تصریح کرد که سورودونتسک تحت کنترل کامل روس‌ها قرار گرفته است.

ارتش اوکراین روز جمعه اعلام کرده بود که عقب‌نشینی از این شهر را که پیش از جنگ ۱۰۰ هزار سکنه را در خود جای داده بود آغاز کرده است.

فرماندهان بلند پایه ارتش اوکراین ضمن اعلام این موضوع تاکید کرده بودند که عقب نشینی نیروها برای دفاع مستحکم‌تر از لیزیچانسک، شهر همجوار سورودونتسک در برابر حملات سنگین نظامیان روس صورت گرفته است.

پیش از عملیاتی شدن این عقب‌نشینی، فرمانده منطقه‌ای استان لوهانسک در پیامی تلگرامی تایید کرده بود که فرمان عقب کشیدن نیروها از سورودونتسک صادر شده است.

به گفته شهردار سورودونتسک، در پی اشغال کامل شهر بیش از ۸۰۰ غیرنظامی که در کارخانه تولید رویِ «آزوت» پناه گرفته بودند از این مجتمع بزرگ صنعتی تخلیه شدند.

اولکساندر استریوک سپس افزود: «این افراد تقریباً سه ماه از زندگی خود را در زیرزمین ها و پناهگاه‌ها گذرانده‌اند و سپری کردن این شرایط برای آنها از نظر روحی و فیزیولوژیکی بسیار دشوار بوده است.»

آندره ماروچکو، نماینده جدایی طلبان طرفدار روسیه نیز عصر روز شنبه اعلام کرده بود که نیروهای تحت امر مسکو «کنترل کامل مجتمع صنعتی آزوت» در سورودونتسک را به دست گرفته‌اند.

تصرف سورودونتسک توسط ارتش روسیه پس از چندین هفته درگیری شدید میان روس‌ها و نظامیان تحت امر کی‌یف در استان لوهانسک واقع در شرق اوکراین صورت می گیرد.

به گفته جدایی‌طلبان، نیروهای ارتش روسیه اکنون تقریباً کنترل کامل منطقه‌ای را در دست دارند که سورودونتسک در آن جای گرفته است.

آخرین گزارش‌ها همچنین از نبردهای خیابانی در شهر لیزیچانسک و آخرین تلاش‌های ارتش روسیه برای تسلط کامل بر این شهر حکایت دارد.

نظامیان ارتش روسیه طی روزهای گذشته حمله به مناطق شرقی اوکراین را با هدف تنگ‌تر کردن محاصره شهرهای مهم منطقه دونباس تشدید کرده‌‌اند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زلنسکی به ساکنان شرق اوکراین: خانه‌های خود را ترک و از منطقه خارج شوید

شمار کشته‌های حمله موشکی روسیه به مرکز خرید کرمنچوک به ۱۶ نفر رسید

موشک‌باران کی‌یف همزمان با آغاز نشست سران گروه۷؛ احتمال دیدار وزیر دفاع روسیه با سربازان در جبهه