Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

استقبال «بی‌نظیر» از جام جهانی قطر؛ بیش از ۱ میلیون و دویست هزار بلیت فروخته شد

عکس آرشیوی از نماد و ساعت شمارش معکوس مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ در دوحه قطر
عکس آرشیوی از نماد و ساعت شمارش معکوس مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ در دوحه قطر Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۲۲ طی روز‌های ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر/ ۳۰ آبان تا ۲۷ آذر ۱۴۰۱، برای نخستین بار در یک کشور عربی برگزار می‌شود.

آگهی

سازمان‌دهندگان مسابقات فوتبال جام جهانی قطر شمار بلیت‌های فروخته شده پس از مرحله دوم فروش را بیش از یک میلیون و دویست هزار قطعه اعلام کردند.

حسن الثوادی، دبیر کل کمیته برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روز چهارشنبه با اعلام این خبر گفت: «فکر می‌کنم تقاضا بسیار بالاست و در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود.»

وی که در مجمع اقتصادی قطر در دوحه سخن می‌گفت، ضمن ابراز خوشحالی از استقبال بالای صورت گرفته برای تماشای مسابقات پیش روی جام جهانی در کشورش تصریح کرد: «مردم مرتب خرید می کنند و بی شک مشتاقانه منتظر آمدن به اینجا هستند.»

این در حالیست که برخی انجمن‌ها و اتحادیه‌های هواداری منتسب به فوتبال در سراسر جهان به شدت نگران بالا رفتن بهای پروازها، هزینه‌های بسیار سنگین اجاره هتل و محل اسکان هستند.

کسب اطمینان برای برخوداری از حقوق اولیه در کشور ثروتمند و به شدت محافظه‌کاری که میزبانی مسابقات جام جهانی را در پاییز امسال برعهده گرفته بخش دیگری از نگرانی‌های هواداران فوتبال را تشکیل می‌دهد.

دبیر کل کمیته برگزار کننده مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در ادامه اطمینان داد: «ما سعی می کنیم محیطی با لحاظِ بهره‌وری اقتصادی ایجاد کنیم اما در عین حال بگونه‌ای عمل خواهیم کرد که تماشای مسابقات برای هواداران در دسترس و مقرون به صرفه باشد؛ هر چند که ایجاد توازن میان این دو کار ساده‌ای نیست.»

او یادآور شد که هتل‌ها و اقامتگاه‌های جدیدی به طور مرتب به سامانه اسکان تماشاگرانی که بلیت تهیه‌ کرده‌‌‌اند، افزوده می‌شود.

حسن الثوادی همچنین در حالی باز هم از «پیشرفت‌»‌های بدست آمده پس از اعطای میزبانی مسابقات به کشورش در سال ۲۰۱۰ سخن به میان آورد که بسیاری از سازمان‌های غیردولتی پیش‌تر «نقض حقوق بشر و نادیده گرفتن حقوق کارگران مهاجر» در پروژه‌های عمرانی برای تکمیل زیرساخت‌های اساسی برگزاری این مسابقات را به شدت محکوم کرده بودند.

آقای الثوادی سپس ضمن ابراز تاسف از عدم انعکاس درست کارهای انجام شده تاکید کرد که خستگی اصلی بیشتر از «بازنمایی ضعیف حقایق (...) و آنچه در زمین می‌گذرد» ناشی می‌شود.

وی در خصوص آماده سازی مسابقات گفت: «زیرساخت های اصلی تکمیل شده و اکنون در مرحله عملیاتی هستیم که اسکان و مسیرها‌ را شامل می‌شود.»

مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۲۲ طی روز‌های ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر/ ۳۰ آبان تا ۲۷ آذر ۱۴۰۱، برای نخستین بار در یک کشور عربی برگزار می‌شود.

به گفته برگزار کنندگان قطریِ این مسابقات، ۴۰ میلیون تقاضا برای خرید در سامانه‌های آنلاین فروش بلیت به ثبت رسیده که از این میان ۱۷ میلیون درخواست به مرحله نخست و ۲۳ میلیون درخواست به مرحله دوم اختصاص داشته است.

در مجموع، بیش از ۳ میلیون بلیت موجود است که از این میان ۲ میلیون بلیت به فروش اختصاص داده شده و یک میلیون بلیت نیز برای فیفا و شرکایش رزرو شده است.

برای مرحله بعدی فروش بلیت‌های مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، دیگر قرعه‌کشی انجام نخواهد شد و اولویت با کسانی است که زودتر از دیگران درخواست خود را ثبت کرده باشند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کدام ستاره‌های فوتبال در جام جهانی قطر حضور ندارند؟

تماشاچیان جام جهانی ۲۰۲۲ می‌توانند از قطر با «ویزای رایگان» به ایران بیایند

معجزه به سبک مسیِ آسیا؛ راز شعبده‌بازی اکرم عفیف در بازی فینال چه بود؟