Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دو کانون تازه همه‌گیری کووید۱۹؛ چین محدودیت‌هایی را در پکن و شانگهای وضع کرد

محدودیت‌های جدید کرونایی در پکن و شانگهای
محدودیت‌های جدید کرونایی در پکن و شانگهای Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چین تنها ۱۴۳ مورد جدید ابتلا را در سراسر این کشور گزارش کرده که تقریباً همگی آنها در پکن و شانگهای شناسایی شده‌‌اند.

آگهی

حساسیت‌ها برای مقابله با شکل‌گیری دوباره کوچک‌ترین کانون همه‌گیری بیماری کووید۱۹ سبب اجرای محدودیت‌هایی در برخی شهرهای بزرگ چین از جمله پکن، پایتخت و شانگهای، بزرگترین بندر و مهم‌ترین قطب صنعتی، اقتصادی، فنآوری و مالی این کشور شده است.

آسوشیتدپرس در گزارشی آورده است که مدارس در یکی از مناطق اصلی و بزرگ پایتخت چین به دلیل شناسایی کانون تازه‌ای از همه‌گیری کووید که گفته می‌شود منشا آن یک کلوپ شبانه بوده، به صورت آنلاین درآمده است.

این در حالیست که زندگی شهروندان چینی در شانگهای نیز پس از برداشته شدن قرنطینه دو ماهه از سوی مسئولان هنوز به شکل کامل به حالت عادی بازنگشته است.

چین همچنان به صورت جدی به سیاست «صفر کووید» خود پایبند است و برای پیش‌برد آن راه‌کار‌هایی را در دستور کار قرار داده که انجام آزمایش‌های انبوه، قرنطینه‌های سفت و سخت و جداسازی شهروندان پس از تماس با افراد آلوده در مکان‌های پرجمعیت و متراکم از جمله مهم‌ترین آنها است.

تازه‌ترین کانون شیوع ویروس و همه‌گیری بیماری کووید در چین به یک کلوپ شبانه در محله‌ای تفریحی واقع در مرکز پایتخت مرتبط است که روز پنجشنبه پس از ورود یک فرد آلوده به ویروس در آن حدود ۱۶۶ مورد ابتلا رقم زده است.

از این تعداد فرد مبتلا به ویروس کرونا، ۱۴۵ نفر مشتری کلوپ شبانه بودند و بقیه را کارکنان یا افرادی تشکیل می‌دهند که مشتریان پس از خروج با آنها تماس برقرار کرده بودند.

مسئولان پایتخت کل محله‌ای را که کلوپ شبانه در آن واقع شده به همراه مجتمع تجاری و رستوران‌های اطراف آنرا تا اطلاع ثانوی تعطیل کرده‌اند.

شیوع این بیماری باعث شده تا مقامات دستور تعطیلی رویدادهای ورزشی و نیز برگزاری کلاس‌های درس به صورت آنلاین در مدارس واقع در منطقه بزرگ «چائویانگ» را صادر کنند؛ این دستورالعمل اما دانش‌آموزانی را که باید در امتحانات متوسطه شرکت کنند شامل نمی‌شود.

مسئولان شهری در منطقه «چائویانگ» از شهروندان خواسته‌اند تا به صورت روزانه به مراکز انجام آزمایش‌های انبوه مراجعه کنند و تست کرونا بدهند.

رسانه‌های محلی همچنین از ۵۰۲ مورد ابتلا و تایید آن با سه آزمایش مثبت در شانگهای خبر داده‌اند که منشا آن یک سالن زیبایی به نام «رز قرمز» بوده است.

افراد مبتلا ساکنان پانزده منطقه مختلف از این کلان‌شهر ۲۵ میلیون نفری هستند که محدودیت‌های کرونایی در ‌آن ابتدای ماه جاری میلادی تازه پس از دو ماه قرنطینه برداشته شده بود.

با وجود شیوع تازه ویروس و بیماری کووید در چین، پکن روز دوشنبه تنها از شناسایی تنها ۵۱ مورد جدید ابترا خبر داد که گفته می‌شود ۲۲ مورد از آن بدون علائم بوده است.

ساکنان شهر همچنان یک روز در میان به صورت منظم آزمایش کرونا می‌دهند و برای ورود به مکان‌های عمومی باید ماسک به صورت بزنند و اپلیکیشن ویژه‌ای که برای شناسایی آسان‌تر موارد ابتلا طراحی شده است را به همراه داشته باشند.

هنوز تحت آزمایش‌های منظم هستند - عمدتاً یک روز در میان - و برای ورود به مکان‌های عمومی و تسهیل ردیابی موارد باید ماسک بپوشند و یک برنامه تلفن همراه را بکشند.

چین به رغم هزینه های اقتصادی قابل توجه و اظهارات رئیس سازمان جهانی بهداشت مبنی بر اینکه سیاست «صفر کووید» پایدار نیست، این سیاست را همچنان حفظ کرده است.

چین تنها ۱۴۳ مورد جدید ابتلا را در سراسر این کشور گزارش کرده که تقریباً همگی آنها در پکن و شانگهای شناسایی شده‌‌اند.

شمار تلفات ناشی از شیوع این بیماری در سرزمین اصلی چین نیز همچنان ثابت و تا سقف ۵ هزار و ۲۲۶ نفر دست نخورده باقی مانده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مبارزه ارتش خلق کره با کرونا به فرمان کیم؛ جمعیت کره شمالی هنوز واکسینه نشده‌اند

سازمان جهانی بهداشت: تعداد جانباختگان به‌دلیل همه‌گیری کرونا بسیار بیش از آمارهای رسمی است

اوکراین: اگر مسکو با «حسن‌ نیت» عمل کند آماده مذاکره با روس‌ها هستیم