Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

خشم شهروندان شانگهای از قرنطینه دوباره شهر، تنها چند روز پس از کاهش سختگیری‌های کرونایی

خشم شهروندان شانگهای از قرنطینه دوباره
خشم شهروندان شانگهای از قرنطینه دوباره Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدها نفر از شهروندان مرکز شانگهای، روز دوشنبه و در پی ادامه مقررات سختگیرانه دولتی برای رویارویی با شیوع ویروس کرونا تظاهرات کردند.

آگهی

صدها نفر از شهروندان مرکز شانگهای، روز دوشنبه و در پی ادامه مقررات سختگیرانه دولتی برای رویارویی با شیوع ویروس کرونا تظاهرات کردند. 

این ابراز نارضایتی از محدودیت‌ها در حالی ابراز می‌شود که دولت چین در این شهر پرجمعیت از ماه مارس و در پی شناسایی موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹، مقررات به شدت سختگیرانه‌ای را اعمال کرد. 

این محدودیت‌ها از روز چهارشنبه هفته گذشته و تنها در مناطقی که «کم خطر» توصیف شدند، به صورت تدریجی لغو شدند. با این حال شهروندان منطقه شوهوی در مرکز شانگهای روز دوشنبه از خانه‌های خود خارج شدند و کارمند دولتی را که با لباس ویژه به سر کار می‌رفتند، با فریاد: «از مردم استفاده کنید» مورد شماتت قرار دادند. محدودیت‌های کرونایی در بسیاری از مناطق مرکز شهر ادامه دارد.

شانگهای، پایتخت اقتصادی چین و یکی از بین‌المللی‌ترین شهرهای این کشور به شمار می‌رود. ساکنان عمدتا مرفه این شهر رابطه مستقیم با جهان خارج دارند و آنطور که مقام‌های چینی می‌گویند، موج جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور، منشاء خارجی دارد.

دولت چین، از زمان شناسایی ویروس کرونا در دسامبر سال ۲۰۲۰ در استان ووهان، با سیاست «کووید صفر» سنگین‌ترین محدودیت‌های ممکن را بر ده‌ها میلیون نفر از جمعیت این کشور اعمال کرد. چین، با وجود متهم شدن به پنهانکاری در ارائه آمار قربانیان این بیماری، احتمالا یکی از موفق‌ترین کارنامه‌های رویارویی با این بیماری همه‌گیر در جهان را دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هزینه‌های انسانی قرنطینه در چین؛ آمریکا درباره خطر جدایی فرزندان از والدین هشدار داد

تخریب مساجد و سانسور متون؛ چین چگونه مسلمانان را در سین‌کیانگ سرکوب می کند؟

واکنش مسکو به دیدار بلینکن از کی‌یف در آستانه سفر پوتین به چین: نشانه شکست‌های نظامی اوکراین است