مبارزه ارتش خلق کره با کرونا به فرمان کیم؛ جمعیت کره شمالی هنوز واکسینه نشده‌اند

یکی از عکس‌های خبرگزاری مرکزی کره شمالیِ سربازانی را نشان می‌دهد که در کنار صف طولانی کامیون‌های سبز رنگ ایستاده اند.
یکی از عکس‌های خبرگزاری مرکزی کره شمالیِ سربازانی را نشان می‌دهد که در کنار صف طولانی کامیون‌های سبز رنگ ایستاده اند. Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رسانه‌های دولتی کره شمالی روز سه شنبه ضمن اعلام ابتلای نزدیک به یک و نیم میلیون نفر به «تب» از افزایش توزیع دارو توسط پزشکان ارتش این کشور خبر دادند.

آگهی

رسانه‌های دولتی کره شمالی روز سه شنبه ضمن اعلام ابتلای نزدیک به یک و نیم میلیون نفر به «تب» از افزایش توزیع دارو توسط پزشکان ارتش این کشور خبر دادند.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی که پیش‏تر دستور قرنطینه سراسری در این کشور را صادر کرده بود تا بلکه از سرعت گسترش این بیماری در بین جمعیت واکسینه نشده کره شمالی کاسته شود، با ناموفق خواندن نحوه برخورد مقامات بهداشتی این کشور با شیوع این بیماری، ارتش را به میدان مبارزه با آن وارد کرد.

در عکس‌هایی که خبرگزاری مرکزی رسمی کره شمالی منتشر کرد، صد‌ها پرسنل از واحد‌های پزشکی ارتش خلق کره با یونیفرم‌های نظامی در حال صف‌آرایی در پیونگ‌یانگ، پایتخت کره شمالی دیده می‌شوند. بر همین اساس، ارتش «فورا نیرو‌های خود را در تمام داروخانه‌های شهر پیونگ‌یانگ مستقر و توزیع بیست چهار ساعته دارو را آغاز کرده است».

آسوشیتد پرس
بازدید رهبر کره شمالی از یک داروخانه در پیونگ یانگآسوشیتد پرس

پیش‌تر، کیم جونگ اون به شدت از مقامات مراقبت‌های بهداشتی به دلیل ناتوانی آن‌ها در باز نگه داشتن داروخانه‌ها انتقاد کرده بود.

بنا بر داده‌های اعلامی خبرگزاری مرکزی کره شمالی، مقامات این کشور بیش از یک میلیون و چهارصد و هشتاد هزار مورد ابتلا به «تب» و پنجاه و شش مورد مرگ ناشی از کرونا را تا روز دوشنبه گزارش کرده‌اند و حداقل نزدیک ششصد و شصت و چهار هزار نفر نیز تحت درمان هستند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی کره شمالی، مقامات این کشور کارزار‌های آگاهی‌‏بخشی به مردم از طریق رسانه‌ها را به راه انداخته‌اند و کارخانه‌های داروسازی نیز تولیدات خود را افزایش داده‌اند.

سکوت در برابر پیشنهاد همسایه جنوبی

لینا یون، محقق ارشد کره‌ای در دیده‌بان حقوق بشر در بیانیه‌ای گفت: «بیشتر مردم کره شمالی دچار سوء تغذیه مزمن هستند و واکسینه هم نشده‌اند، دیگر دارویی در کشور نمانده و زیرساخت‌های بهداشتی قادر به مقابله با این بیماری همه گیر نیستند.» او از جامعه جهانی خواست تا دارو، واکسن و زیرساخت‌های لازم را برای کره شمالی فراهم آورند.

این در حالیست که به گفته وزارت اتحاد کره جنوبی، پیونگ‌یانگ تاکنون به پیشنهاد کمک سئول پاسخی نداده است.

یون سوک یول، رئیس جمهور جدید کره جنوبی، که رویکرد تندی در قبال همسایه هسته‌ای کشورش دارد، روز دوشنبه در جمع قانونگذاران کشورش گفت که در صورت پذیرش پیونگ‌یانگ، از کمک به کره شمالی دریغ نخواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دو کانون تازه همه‌گیری کووید۱۹؛ چین محدودیت‌هایی را در پکن و شانگهای وضع کرد

موج کووید در کره شمالی؛ پیونگ‌یانگ ۷۹ هزار «بیمار جدید مبتلا به تب» را گزارش کرد

جنگ دو کره؛ چگونه آمریکا به فکر پرتاب بمب اتم روی کره شمالی افتاد؟