ملکه بریتانیا به‌علت کسالت در مراسم شکرگزاری جشن‌های هفتادمین سالگرد سلطنت شرکت نمی‌کند

مراسم روشن‌کردن فانوس‌ها در کاخ ویندزور در اولین روز از جشن‌های هفتادسالگی سلطنت ملکه بریتانیا
مراسم روشن‌کردن فانوس‌ها در کاخ ویندزور در اولین روز از جشن‌های هفتادسالگی سلطنت ملکه بریتانیا Copyright Steve Parsons/PA
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی اعلام کسالت ملکه الیزابت دوم در اولین روز از جشن‌های چهار روزه هفتادمین سالگرد سلطنت، روز مراسم شکرگزاری در روز دوم بدون حضور وی برگزار می‌شود.

آگهی

در پی اعلام کسالت ملکه الیزابت دوم در اولین روز از جشن‌های چهار روزه هفتادمین سالگرد سلطنت، روز مراسم شکرگزاری در روز دوم بدون حضور وی برگزار می‌شود.

کاخ سلطنتی باکینگهام در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرده است: «ملکه از مراسم رژه روز اول و پروازهای نمایشی بسیار لذت برد، اما کمی احساس کسالت داشتند. با در نظر گرفتن مسافت و تحرک مورد نیاز برای شرکت در مراسم ملی روز شکرگزاری در کلیسای جامع سنت پل، اعلیحضرت با اکراه بسیار به این نتیجه رسیدند که در مراسم روز دوم شرکت نخواهد کرد.»

با این حال، غروب روز پنجشنبه ۱۲ خرداد، ملکه الیزابت در قلعه ویندزور مراسم روشن کردن نمادین فانوس‌ها و چراغ‌ها را اجرا کرد.

ملکه الیزابت برای حضور در مراسم کلیسای جامع سنت پل می‌بایست فاصله کاخ ویندزور تا لندن را سفر می‌کرد.

در روز اول مراسم، ملکه الیزابت دو بار در بالکن کاخ باکینگهام ظاهر شد و مورد تشویق ده‌ها هزار نفری افراد حاضر قرار گرفت. با این حال برای مراسم سان دیدن پرنس چارلز ۷۳ ساله، شاهزاده ولز به نیابت از او حضور یافت.

برخی به امید دیدن ملکه ۹۶ ساله که معمولا در انظار عمومی دیده نمی‌شود شب را در کنار کاخ باکینگهام به صبح رسانده بودند.

مراسم چهار روزه جشن‌های هفتادمین سالگرد سلطنت ملکه بریتانیا موجی از شادمانی را در میان بسیاری از مردم این کشور ایجاد کرده است چرا که فرصتی برای اولین گردهمایی بزرگ در بریتانیا از زمان آغاز همه‌گیری کرونا است. با این حال، برخی از این تعطیلات به‌عنوان فرصتی برای مسافرت و تفریح بهره می‌برند.

الیزابت دوم در ۲۵ سالگی به سلطنت رسید و طولانی‌ترین مدت سلطنت در بریتانیا را داشته و اولین پادشاهی است که هفت دهه بر تخت سلطنت نشسته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بستری شدن یک روزه ملکه بریتانیا؛ از وضع سلامت الیزابت دوم چه می‌دانیم؟

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان