Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بستری شدن یک روزه ملکه بریتانیا؛ از وضع سلامت الیزابت دوم چه می‌دانیم؟

ملکه ۹۵ ساله بریتانیا
ملکه ۹۵ ساله بریتانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بسیاری از علاقمندان به خاندان سلطنتی بریتانیا با توجه به حضور اخیر الیزابت دوم با عصا در انظار عمومی و تجربه درگذشت شاهزاده فیلیپ، همسر او در بهار امسال نگران حال رکورددار دوره سلطنت در این کشور شده‌اند.

آگهی

اعلام خبر بستری شدن الیزابت دوم، ملکه بریتانیا در بیمارستان علاقمندان به خاندان سلطنتی در این کشور را نگران کرده است.

کاخ باکینگهام روز چهارشنبه اعلام کرد که ملکه بریتانیا به توصیه پزشکان تصمیم گرفته است تا سفرش به ایرلند شمالی را لغو کند. پس از آن منابع رسمی از ارائه جزئیات بیشتر درباره وضع جسمانی الیزابت دوم، ۹۵ ساله خودداری کردند اما روزنامه بریتانیایی «سان» پنجشنبه شب گزارش داد که او شب قبل را در بیمارستان سپری کرده است.

انتشار این گزارش کاخ باکینگهام را مجبور به تائید خبر بستری شدن ملکه بریتانیا کرد. در بیانیه کاخ باکینگهام آمده است که نفر اول حکومت بریتانیا بعدازظهر چهارشنبه برای «بررسی‌های اولیه» در بیمارستان بستری شد و ظهر روز پنجشنبه به قلعه ویندزور بازگشت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در این بیانیه تاکید شده که روحیه الیزابت دوم «خوب» است. اعلام دیرهنگام بستری شدن ملکه بریتانیا به گمانه‌زنی‌ها درباره وضعیت سلامت او در این کشور دامن زده است. بسیاری از علاقمندان به خاندان سلطنتی این کشور با توجه به حضور اخیر الیزابت دوم با عصا در انظار عمومی و تجربه درگذشت شاهزاده فیلیپ، همسر او در بهار امسال نگران حال رکورددار دوره سلطنت در این کشور شده‌اند.

الیزابت دوم آخرین بار روز سه‌شنبه در جریان دیدار با گروهی از تجار و مدیران شرکت‌ها در انظار عمومی ظاهر شد. بنا به گزارش‌ها او پس از بازگشت از بیمارستان انجام «وظایف سبک‌تر» خود در مقام شخص اول حکومت بریتانیا را از سر گرفته است.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا روز جمعه برای ملکه این کشور آرزوی سلامتی کرد. وی افزود که الیزابت دوم به پشت میز کارش در قلعه ویندزور بازگشته است. با این حال عدم انتشار اولیه خبر بستری شدن ملکه بریتانیا از سوی کاخ باکینگهام باعث شده است تا برخی نسبت به صحت گزارش‌ها درباره سلامت الیزابت دوم ابراز تردید کنند. تردیدهایی که احتمالا دستکم تا حضور بعدی او در انظار عمومی ادامه خواهد یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ملکه بریتانیا به‌علت کسالت در مراسم شکرگزاری جشن‌های هفتادمین سالگرد سلطنت شرکت نمی‌کند

متهم کننده‌ اپستین از پسر ملکه بریتانیا به دلیل «تعرض جنسی» در ۱۷ سالگی شکایت کرد

جشن تولد پادشاه بریتانیا و نخستین حضور کیت میدلتون در مراسم‌های عمومی پس از ۶ ماه غیبت