Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

متهم کننده‌ اپستین از پسر ملکه بریتانیا به دلیل «تعرض جنسی» در ۱۷ سالگی شکایت کرد

ویرجینیا گیفر از شاهزاده اندرو به دلیل آزارجنسی در زمانی که زیر سن قانونی بوده است شکایت کرد
ویرجینیا گیفر از شاهزاده اندرو به دلیل آزارجنسی در زمانی که زیر سن قانونی بوده است شکایت کرد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ویرجینیا جیفری، یکی از شاکیان قدیمی جفری اپستین روز دوشنبه از شاهزاده اندرو به دلیل «تعرض جنسی» در ۱۷ سالگی شکایت کرد.

آگهی

ویرجینیا جیفری، یکی از شاکیان قدیمی جفری اپستین روز دوشنبه از شاهزاده اندرو، عضو ارشد خاندان سلطنتی بریتانیا به دلیل «تعرض جنسی» در ۱۷ سالگی شکایت کرد.

او پیشتر نیز بارها به طور علنی پسر ملکه بریتانیا را به دلیل برقراری رابطه جنسی وقتی او زیر سن قانونی بوده، متهم کرده بود.

وکلای ویرجینیا جیفری شکایت خود را در دادگاه فدرال منهتن آمریکا ثبت کردند، جایی که اپستین یک ماه قبل از اینکه در ۶۶ سالگی در ماه اوت ۲۰۱۹ در زندان فدرال و در انتظار محاکمه خودکشی کند، به راه اندازی شبکه قاچاق جنسی متهم شد.

خانم جیفری بارها اتهامات خود را علیه جفری اپستین، گیلن مکس ول، دوست نزدیک او و شاهزاده اندرو مطرح کرده است اما این بار او برای اولین بار شاهزاده اندرو را مستقیماً در چهارچوب شکایت حقوقی و در مقابل افکار عمومی متهم کرده است.

طرح شکایت جیفری در دادگاه می‌تواند فشار افکار عمومی را بر شاهزاده اندرو با وجود مصونیت قضایی‌اش افزایش دهد. خانم جیفری در بیانیه‌ای گفت که شاهزاده اندرو را به دلیل نوع رابطه‌اش با او مسئول می‌داند.

او گفت: «افراد قدرتمند و ثروتمند از مسئولیت اقدامات خود معاف نیستند. امیدوارم قربانیان دیگر ببینند که می‌شود در سکوت و ترس زندگی نکرد و با فریاد زدن و مطالبه‌ عدالت، زندگی خود را پس گرفت.»

خانم جیفری در ادامه با تأکید بر اینکه به آسانی به این تصمیم نرسیده است، گفت: «به عنوان یک مادر و همسر، حفاظت از خانواده‌ام در اولویت قرار دارد و می‌دانم که این اقدام، من را در معرض حملات بیشتر شاهزاده‌ اندرو و حامیانش قرار خواهد داد، همچنان که می‌دانم در صورت عدم پیگیری من، آن‌ها را با قربانیانشان در همه جا آزاد می گذاشتم.»

شاهزاده اندرو اواخر سال ۲۰۱۹ به «بی.بی.سی» گفت که هرگز با جیفری رابطه‌ جنسی نداشته و این اتفاق (تعرض جنسی) روی نداده است.

او با بیان اینکه هیچ خاطره‌ای از دیدار با جیفری به یاد ندارد، به مصاحبه‌کننده گفت که در مورد اتهامات مطرح شده از سوی جیفری که ادعا می‌کند این دیدار در سال ۲۰۰۱ رخ داده «برخی از موارد اشتباه است.» پسر دوم ملکه بریتانیا گفت: «من به طور قاطع می‌توانم به شما بگویم که هرگز اتفاق نیفتاده است.»

این گفتگو به طور گسترده توسط منتقدان نکوهش شد، زیرا آن‌ها بر این باور بودند که شاهزاده اندرو نسبت به قربانیان جفری اپستین بی‌تفاوت است.

شاهزاده اندرو پس از طرح اتهام های جنسی وظایف سلطنتی را کنار گذاشت.

خانم جیفری مدت‌ها است که می‌گوید «گیلن مکس ول» او را وقتی زیر سن قانونی بوده به خدمت گرفته تا مورد سوءاستفاده‌ جنسی جفری اپستین طی سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۲ قرار گیرد.

شاهزاده اندرو بر اساس این شکایت در چندین مورد از خانم جیفری که زیر ۱۸ سال داشت سوءاستفاده کرده است.

AP
جفری اپستین، میلیاردر آمریکایی که به سوء استفاده جنسی، اذیت و آزار و تجاوز جنسی متهم شده است.AP

در دادخواست آمده است که در هر مورد ادعا شده، جیفری «آشکارا یا ضمنی» توسط اپستین، مکس ول یا شاهزاده اندرو برای برقراری رابطه‌ جنسی با برادر ولیعهد بریتانیا «تهدید» شده است.

در این شکایت آمده است که او «از کشته شدن یا صدمات جسمی به خود یا دیگری و دیگر پیامدهای ناشی از نافرمانی» در مقابل خواسته این سه نفر به دلیل «ارتباطات قوی، ثروت و قدرتشان» نگران بوده است.

در بخش دیگری از این شکایت آمده است که در یک مورد، شاهزاده اندرو در خانه‌ مکس ول در لندن او را مورد آزار جنسی قرار داده است. جیفری در شرح این ماجرا نوشته است که جفری اپستین، مکس ول و شاهزاده اندرو او را مجبور کردند که برخلاف میلش با شاهزاده اندرو رابطه‌ جنسی داشته باشد.

بنا به شکایتنامه در موردی دیگر، شاهزاده اندرو از جیفری در خانه اپستین در نیویورک سوء‌استفاده‌ جنسی کرده است و آنهم هنگامی که مکس ول، جیفری و قربانی دیگر را مجبور کرد روی پای شاهزاده اندرو بنشینند در حالی که اندرو به او دست می‌زد.

همچنین خانم جیفری در شکایتنامه خود مدعی شده است که شاهزاده اندرو در جزیره‌ خصوصی اپستین در جزایر ویرجین آمریکا او را مورد آزار جنسی قرار داده است.

آگهی
به عنوان یک مادر و همسر، حفاظت از خانواده‌ام در اولویت قرار دارد و می‌دانم که این اقدام، من را در معرض حملات بیشتر شاهزاده‌ اندرو و حامیانش قرار خواهد داد، همچنان که می‌دانم در صورت عدم پیگیری من، آن‌ها را با قربانیانشان در همه جا آزاد می گذاشتم.
ویرجینیا جیفری، یکی از قربانیان آزارجنسی که از شاهزاده اندرو شکایت کرده است

بر اساس این دادخواست، شاهزاده اندرو به دلیل ارتباطاتش با جفری اپستین و مکس ول، سن خانم جیفری را در آن زمان می‌دانسته است.

این شکایت ذیل عنوان قانون ایالتی قربانیان کودک در نیویورک مصوب سال ۲۰۱۹ مطرح شده است. این قانون به قربانیان اجازه می‌دهد به طور موقت ادعاهای حقوقی مربوط به سوءاستفاده‌هایی را که هنگام کودکی شان رخ داده است را بدون در نظر گرفتن مدت یا تاریخ سوءاستفاده، پیگیری کنند.

خانم مکس ول، ۵۹ ساله در دادگاه فدرال منهتن جایی که در ماه نوامبر محاکمه خواهد شد، اتهام قاچاق جنسی را نپذیرفته است. او اینک بدون صدور قرار وثیقه در بازداشت به سر می‌برد.

وکلای خانم مکس ول تاکنون به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداده‌اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

آگهی

پیشتر دادستان های فدرال منهتن به عنوان بخشی از تحقیقات مستمر در مورد اپستین و دیدارهایش با زنان و دختران نوجوان، به صورت رسمی خواستار مصاحبه با شاهزاده اندرو شده بودند.

این درخواست مشابه صدور احضاریه براساس «معاهده‌ کمک‌های حقوقی متقابل» میان دو کشور برای به اشتراک گذاشتن شواهد و اطلاعات در پرونده‌های جنایی، مطرح شده است.

گفته می‌شود که دادستان‌های آمریکایی از طریق دولت بریتانیا درخواست رسمی برای گفتگو با شاهزاده اندرو را ارائه کرده‌اند.

برد ادواردز که نماینده‌ ده‌ها قربانی جفری اپستین است، گفته که شاهزاده اندرو پیشتر از پاسخگویی به سوالات دعاوی مدنی خودداری کرده بود.

ادواردز می‌گوید: «دریافت من همیشه اینطور بوده که او چه مصونیت می‌داشت یا نمی‌داشت، مطمئناً باز به همین شکل رفتار می‌کرد.»

آگهی

جفری اپستین، میلیاردر آمریکایی که در سال‌های گذشته از سوی ده‌ها دختر نوجوان متهم به سوء استفاده جنسی، اذیت و آزار و تجاوز جنسی شده با شاهزاده اندرو دوست بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شاهزاده اندرو عناوین نظامی خود را به ملکه بریتانیا بازگرداند تا در آمریکا محاکمه شود

بستری شدن یک روزه ملکه بریتانیا؛ از وضع سلامت الیزابت دوم چه می‌دانیم؟

دادستان نیویورک درخواست صحبت با پسر ملکه بریتانیا در پرونده اپستین را ارائه کرد