Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دادستان نیویورک درخواست صحبت با پسر ملکه بریتانیا در پرونده اپستین را ارائه کرد

شاهزاده اندرو پسر ملکه بریتانیا
شاهزاده اندرو پسر ملکه بریتانیا Copyright Ben Stansall/AP
Copyright Ben Stansall/AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستان‌های فدرال در نیویورک به‌طور رسمی از طریق دولت بریتانیا درخواست گفت‌وگو با شاهزاده اندرو را به‌عنوان بخشی از تحقیقات جنایی خود در پرونده سوءاستفاده جنسی جفری اپستین ارائه کرده‌اند.

آگهی

دادستان‌های فدرال در نیویورک به‌طور رسمی از طریق دولت بریتانیا درخواست گفت‌وگو با شاهزاده اندرو را به‌عنوان بخشی از تحقیقات جنایی خود در پرونده سوءاستفاده جنسی جفری اپستین ارائه کرده‌اند.

طبق گزارش ان‌بی‌سی، این درخواست مطابق پیمان مساعدت حقوقی متقابل یا MLAT انجام شده است و مشابه احضاریه‌ برای شهادت شاهزاده اندرو در این پرونده است.

اندرو، پسر دوم ملکه الیزابت است که به دلیل رابطه دوستی‌اش با جفری اپستین مورد توجه قرار گرفته است.

بر اساس گفته مقامات، این اقدام در چارچوب پیمان مساعدت حقوقی متقابل اقدامی نادر است و به این دلیل صورت می‌گیرد که اطمینان حاصل شود تحقیقات تا جایی که ممکن است کامل باشد.

Robert Perry/AP
شاهزاده اندرو به همراه مادرش الیزابت دوم، ملکه بریتانیاRobert Perry/AP

جفری برمن دادستان منطقه منهتن آمریکا، در ماه مارس گذشته، انجام چنین اقدامی را از پیش خبر داده بود. وی در آن زمان گفته بود که شاهزاده اندرو در پرونده اپستین تاکنون هیچ همکاری‌ای نکرده است.

بازرسان فدرال ماه‌ها تلاش کرده‌اند تا با دوک یورک، فرزند دوم ملکه الیزابت و دوست نزدیک اپستین صحبت کنند اما به نتیجه‌ای نرسیده‌اند. پیش از این ویرجینیا جوفری یکی از شاکیان پرونده اپستین شاهزاده اندور را متهم کرد زمانیکه زیر سن قانونی بود به او سه بار تجاوز کرده است. شاهزاده اندرو این اتهام‌ها را بارها رد کرده است و کاخ باکینگهام نیز پس از مطرح شدن این اتهام‌ها در سال‌ها گذشته آن را تکذیب کرده بود.

جفری اپستین، میلیاردر آمریکایی سال گذشته به اتهام گرداندن یک شبکه وسیع از دختران کم سن و سال برای سوءاستفاده و بردگی جنسی دستگیر شده بود. او تابستان گذشته در زندان منهتن خودکشی کرد.

کاخ باکینگهام اینبار درباره درخواست دادستان‌های ایالات متحده آمریکا برای صحبت با شاهزاده اندرو از اظهار نظر خودداری کرده است. مسئولان کاخ سلطنتی بریتانیا گفته‌اند که نه می‌توانند وجود این درخواست را تایید کنند و نه می‌توانند آن را تکذیب کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شاهزاده اندرو عناوین نظامی خود را به ملکه بریتانیا بازگرداند تا در آمریکا محاکمه شود

گیلن مکس‌ول، یار اپستین در ارتکاب جرائم جنسی به جرم قاچاق دختران گناهکار شناخته شد

وزیر عدالت جنسیتی فرانسه خواستار بررسی فعالیت اپستاین در این کشور شد