گیلن مکس‌ول، یار اپستین در ارتکاب جرائم جنسی به جرم قاچاق دختران گناهکار شناخته شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
گیلن مکس‌ول در کنار جفری اپستین
گیلن مکس‌ول در کنار جفری اپستین   -   کپی رایت  AP Photo

دادگاهی در نیویورک روز چهارشنبه گیلن مکس‌ول، شریک سابق زندگی جفری اپستین، میلیاردر آمریکایی را در چند فقره اتهام ارتکاب جرائم جنسی از جمله قاچاق دختران زیر سن قانونی مجرم شناخت.

گیلن مکس‌ول، ۶۰ ساله، به فراهم کردن زمینه دیدار جفری اپستین با دختران زیر سن قانونی در فاصله بین سال‌های ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۴ متهم شده بود. جفری اپستین در سال ۲۰۱۹ در زندان نیویورک درگذشت. علت مرگ او خودکشی اعلام شد.

وکیل مدافع گیلن مکس‌ول در واکنش به مجرم شناخته شدن موکلش گفت که از این تصمیم «بسیار مایوس» شده است. گیلن مکس‌ول اکنون ممکن است به چند دهه حبس محکوم شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هیات منصفه دادگاه پس از ۴۰ ساعت بررسی شواهد طی پنج روز گذشته به اتفاق آراء گیلن مکس‌ول را در پنج فقره از شش اتهام وارد شده مجرم شناخت.

چهار نفر از قربانیان سوءاستفاده‌های جنسی جفری اپستین در دادگاه علیه گیلن مکس‌ول شهادت داده بودند. آنها گفته بودند که بین سن ۱۴ تا ۱۷ سالگی در حضور گیلن مکس‌ول از سوی جفری اپستین مورد اذیت و آزار و تجاوز جنسی قرار گرفتند.

یکی از قربانیان پرونده سوء استفاده‌های جنسی جفری اپستین از شاهزاده اندرو، پسر دوم ملکه بریتانیا که با گیلن مکس‌ول و جفری اپستین رابطه دوستانه داشت شکایت کرده است. وی این عضو ارشد خاندان سلطنتی بریتانیا را به «تعرض جنسی» متهم کرده است.

نام بیل کلینتون و دونالد ترامپ، دو رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا نیز در پرونده سوءاستفاده‌های جنسی جفری اپستین مطرح شده است. آنها در دهه‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ در مهمانی‌های زوج اپستین و مکس‌ول در ایالت‌های نیویورک و فلوریدا حضور داشتند.

رابرت مکس‌ول پدر گیلین مکسول از صاحبان مشهور رسانه‌های بریتانیا بود که در سال ۱۹۹۱ درگذشت.