گیلن مکس‌ول، یار اپستین در ارتکاب جرائم جنسی به جرم قاچاق دختران گناهکار شناخته شد

گیلن مکس‌ول در کنار جفری اپستین
گیلن مکس‌ول در کنار جفری اپستین Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نام بیل کلینتون و دونالد ترامپ، دو رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در کنار شاهزاده اندرو، پسر ملکه بریتانیا در پرونده سوءاستفاده‌های جنسی جفری اپستین مطرح شده است.

آگهی

دادگاهی در نیویورک روز چهارشنبه گیلن مکس‌ول، شریک سابق زندگی جفری اپستین، میلیاردر آمریکایی را در چند فقره اتهام ارتکاب جرائم جنسی از جمله قاچاق دختران زیر سن قانونی مجرم شناخت.

گیلن مکس‌ول، ۶۰ ساله، به فراهم کردن زمینه دیدار جفری اپستین با دختران زیر سن قانونی در فاصله بین سال‌های ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۴ متهم شده بود. جفری اپستین در سال ۲۰۱۹ در زندان نیویورک درگذشت. علت مرگ او خودکشی اعلام شد.

وکیل مدافع گیلن مکس‌ول در واکنش به مجرم شناخته شدن موکلش گفت که از این تصمیم «بسیار مایوس» شده است. گیلن مکس‌ول اکنون ممکن است به چند دهه حبس محکوم شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هیات منصفه دادگاه پس از ۴۰ ساعت بررسی شواهد طی پنج روز گذشته به اتفاق آراء گیلن مکس‌ول را در پنج فقره از شش اتهام وارد شده مجرم شناخت.

چهار نفر از قربانیان سوءاستفاده‌های جنسی جفری اپستین در دادگاه علیه گیلن مکس‌ول شهادت داده بودند. آنها گفته بودند که بین سن ۱۴ تا ۱۷ سالگی در حضور گیلن مکس‌ول از سوی جفری اپستین مورد اذیت و آزار و تجاوز جنسی قرار گرفتند.

یکی از قربانیان پرونده سوء استفاده‌های جنسی جفری اپستین از شاهزاده اندرو، پسر دوم ملکه بریتانیا که با گیلن مکس‌ول و جفری اپستین رابطه دوستانه داشت شکایت کرده است. وی این عضو ارشد خاندان سلطنتی بریتانیا را به «تعرض جنسی» متهم کرده است.

نام بیل کلینتون و دونالد ترامپ، دو رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا نیز در پرونده سوءاستفاده‌های جنسی جفری اپستین مطرح شده است. آنها در دهه‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ در مهمانی‌های زوج اپستین و مکس‌ول در ایالت‌های نیویورک و فلوریدا حضور داشتند.

رابرت مکس‌ول پدر گیلین مکسول از صاحبان مشهور رسانه‌های بریتانیا بود که در سال ۱۹۹۱ درگذشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازداشت یکی از نزدیکان اپستین به ظن همدستی در سوء استفاده جنسی از دختران نوجوان

دادستان نیویورک درخواست صحبت با پسر ملکه بریتانیا در پرونده اپستین را ارائه کرد

ترامپ بر سر پرونده حق‌السکوت به ستاره پورن: اگر قاضی به زندان بیندازدم افتخار بزرگی برایم خواهم بود