تیراندازی‌های مرگبار در کالیفرنیا یک روز پس از فاجعه بوفالو

یکی از نگهبانان بازار روز به نقطه حمله اشاره می‌کند
یکی از نگهبانان بازار روز به نقطه حمله اشاره می‌کند   -  Copyright  Damian Dovarganes/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی

تیراندازی در روز روشن روز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت در شهر لس‌آنجلس در ایالات متحده منجر به مرگ یک نفر شد.

تیراندازی در روز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت (۱۵ مه) در شهر لس‌آنجلس آمریکا منجر به مرگ یک نفر شد. این حادثه در نزدیکی بازار بزرگ مرکزی شهر رخ داد و مردمی که در بازار بودند را مجبور به پناه گرفتن در بخش‌های داخلی و زیرزمین بازار کرد.

به گفته پلیس لس‌آنجلس، قربانی این تیراندازی به بیمارستان برده شد اما کمی بعد به دلیل شدت جراحات از دنیا رفت. پلیس روز یک‌شنبه همچنان به دنبال مظنون‌های این تیراندازی می‌گشت.

این حمله یک روز پس از تیراندازی در شهر بوفالو روی داد. در بوفالو جوان سفیدپوستی همزمان که فیلمبرداری و آن را بصورت زنده پخش می‌کرد با اسلحه جنگی به سوپرمارکتی یورش برد. در آن واقعه که گفته می‌شود نژادپرستانه بوده است، ده نفر کشته و سه نفر زخمی شدند.  

تیراندازی دیگری نیز روز یکشنبه در کلیسایی در ۷۰ کیلومتری لس‌آنجلس در ایالت کالیفرنیا منجر به کشته‌ شدن یک نفر و زخمی شدن ۴ نفر شد. به گفته پلیس منطقه تمامی قربانی‌ها تایوانی‌الاصل هستند. تیرانداز نیز مردی تقریبا شصت ساله و آسیایی است. نمازگزاران موفق شدند وی را متوقف کنند و تا آمدن پلیس او را بی‌حرکت نگه دارند. هنوز علت این حمله مشخص نیست. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید.

مطالب مرتبط