عکس خانوادگی نماینده کنگره آمریکا با اسلحه چند روز پس از تیراندازی میشیگان

توماس مسی، عضو جمهوریخواه کنگره آمریکا به همراه خانواده‌اش
توماس مسی، عضو جمهوریخواه کنگره آمریکا به همراه خانواده‌اش   -  Copyright  توییتر
نگارش از یورونیوز فارسی

او در توضیح عکس نوشته است: «کریسمس مبارک. بابانوئل لطفا برای ما مهمات بیار!»

انتشار عکس خانوادگی توماس مسی، نماینده جمهوری‌خواه کنگره آمریکا انتقادهای بسیاری را برانگیخت. در این عکس، که پای درخت کریسمس گرفته شده نماینده کنگره و اعضای خانواده‌اش سلاح در دست دارند و به دوربین لبخند می‌زنند.

او در توضیح عکس نوشته است: «کریسمس مبارک. بابانوئل لطفا برای ما مهمات بیار!»

انتشار این عکس تنها چند روز پس از تیراندازی در یک دبیرستان در ایالت میشیگان آمریکا انجام می‌شود، حمله‌ای که در جریان آن یک نوجوان ۱۵ ساله به سمت همشاگردی‌ها خود و معلم‌ها آتش گشود و ۴ نفر را کشت و ۷ تن از جمله یک معلم را زخمی کرد.

در این عکس به نظر می‌رسد اعضای خانواده نماینده کنگره مسلسل ام ۶۰، تفنگ نیمه اتوماتیک ای آر ۱۵ و مسلسل تامسن در دست دارند.

مانوئل اولیور، پدر دانش آموزی که در جریان تیراندازی سال ۲۰۱۸ در مدرسه‌ای در شهر پارکلند آمریکا کشته شد در گفتگو با شبکه خبری سی ان ان به شدت به این عکس واکنش نشان داد و آن را اقدامی «کثیف» خواند. وی گفت: «نمی‌دانم آنها با این کارشان می‌خواستم مسخره کنند، بامزه باشند یا هرچیز دیگر، اما این بدترین کج‌سلیقگی بود.» آقای اولیور در ادامه افزود: «چیزی که باید از این ماجرا یاد بگیریم این است که چه کسی را انتخاب کنیم و چه کسی را انتخاب نکنیم.»

در جریان تیراندازی سال ۲۰۱۸ در دبیرستانی در شهر پارکلند ایالت فلوریدا ۱۷ نفر کشته و ۱۵ تن زخمی شدند. این مرگبارترین حمله به یک مدرسه در آمریکا به شمار می‌آید. 

آزادی خرید، نگهداری و حمل و نقل سلاح در آمریکا از دلایل افزایش تیراندازی‌های مرگبار در این کشور است. تا کنون بارها نوجوانان با استفاده از سلاح والدین خود حملات مرگباری را در مدارس انجام داده‌اند.

مطالب مرتبط