Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

آغاز بازی‌های پارالمپیک پکن؛ اوکراین صدرنشین روز نخست جدول مدال‌ها شد

حضور ورزشکاران اوکراینی در بازی‌های پارالمپیک پکن
حضور ورزشکاران اوکراینی در بازی‌های پارالمپیک پکن Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیته بین‌المللی المپیک حضور ورزشکاران روس در این بازی‌ها را ممنوع کرده و ورزشکاران اوکراینی نیز به رغم شرایط جنگی حاکم بر کشورشان با شعار «توقف جنگ و صلح برای اوکراین» در این بازی‌ها حضور دارند.

آگهی

بازی‌های پارالمپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن روز شنبه در حالی آغاز شد که اخبار مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین بر این بازی‌های سایه افکنده است.

کمیته بین‌المللی المپیک حضور ورزشکاران روس در این بازی‌ها را ممنوع کرده و ورزشکاران اوکراینی نیز به رغم شرایط جنگی حاکم بر کشورشان با شعار «توقف جنگ و صلح برای اوکراین» در این بازی‌ها حضور یافته‌اند.

تیم اوکراین در نخستین روز این بازی‌ها به لطف سه مدال طلایی که ورزشکاران این کشور در رشته پارابیاتلون کسب کردند صدر جدول مدال‌ها را از آن خود کرد.

ورزشکاران بیاتلون‌باز اوکراینی در قسمت سرعت مردان کم‌بینا هر سه مدال این مسابقه را از آن خود کردند و مدال زرین این رشته در این میان به ویتالی لوکیاننکو، ورزشکار قدیمی و ۴۳ ساله این تیم رسید.

AP Photo
سکوی مسابقه سرعت بیاتلون مردان کم بینا در تسخیر ورزشکاران اوکراینیAP Photo

اوکراین به رغم تهاجم نظامی روسیه و درگیر شدن تمام کشور در این بحران موفق شد در نهایت یک تیم کامل متشکل از ۲۰ ورزشکار و ۹ مربی را به پکن اعزام کند.

ورزشکاران اوکراینی در دو رشته پارا‌بیاتلون و اسکی پارا کراس در این بازی‌ها شرکت کرده‌اند و قصد دارند این بار با بیش از ۲۲ مدال از جمله هفت مدال طلایی که چهار سال پیش در پیونگ چانگ کسب کرده بودند به خانه بازگردند.

تیم پارالمپیک اوکراین در روز نخست بازی‌ها با کسب ۳ مدال طلا، ۳ نقره و یک برنز (در مجموع هفت مدال) در صدر جول این بازی‌ها ایستاد.

جدا از چین که دو مدال طلا در نخسین روز بازی‌ها کسب کرد کشورهای ایالات متحده آمریکا، اسلواکی، ژاپن، فرانسه، اتریش، کانادا و نیوزیلند نیز هر یک در روز نخست موفق به کسب دست کم یک مدال طلا شدند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هوداران تیم ستاره سرخ بلگراد در حمایت از مسکو فریاد «روسیه، روسیه» سردادند

واکنش دنیای ورزش به جنگ اوکراین: از لغو ویزا و مسابقه با روس‌ها تا توقف همکاری اسپانسرها

رسیدن به کلاس یک جهانی تا ۲۰۲۷؛ مقام نظامی آمریکا: ارتش چین در حال چینش لازم برای حمله به تایوان است