Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هوداران تیم ستاره سرخ بلگراد در حمایت از مسکو فریاد «روسیه، روسیه» سردادند

پرچم روسیه در دستان هواداران تیم پارتیزان در جریان دیدار این تیم مقابل ستاره سرخ بلگراد
پرچم روسیه در دستان هواداران تیم پارتیزان در جریان دیدار این تیم مقابل ستاره سرخ بلگراد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مدیر عامل ستاره سرخ بلگراد ضمن تاکید بر ادامه همکاری این باشگاه صربستانی با حامی مالی خود، شرکت گاز پروم روسیه، از تحریم های اعمال شده علیه باشگاه‌های روسیه و تیم ملی این کشور توسط یوفا و فیفا ابراز تاسف کرد.

آگهی

استادیوم‌های محل برگزاری مسابقات فوتبال باشگاهی در صربستان در حال حاضر از معدود مکان‌هایی در جهان است که در آن شعارهایی در حمایت از روسیه سر داده می‌شود.

آخرین مورد از این رویداد نادر روز پنجشنبه در استادیوم خانگی تیم «وزدوواچ» و هنگام میزبانی از ستاره سرخ بلگراد، تیم همشهری در بلگراد روی داد.

هواداران متعصب و افراطی تیم میهمان که در اصطلاحات فوتبالی از آنها به عنوان «اولتراها» یاد می‌شود در جریان این مسابقه روی سکوها شعار «روسیه، روسیه، روسیه» سر دادند.

دیلی میل با انتشار گزارشی در این خصوص آورده است که تیم ستاره سرخ بلگراد در طول مسابقه مقابل «وزدوواچ بلگراد» از حمایت چند صد هوادار برخوردار بود که در میان تشویق تیم محبوب خود با فریاد‌هایی از روسیه نیز حمایت می‌کردند.

اولتراها در این مسابقه که در نهایت با پیروزی ۳ بر صفر ستاره سرخ بلگراد به پایان رسید در حالی با سردادن شعارهای حمایت از روسیه در استادیوم نه چندان پُر محل برگزاری مسابقه توجه رسانه‌ها و افراد حاضر در محل را به سوی خود جلب کردند که تهاجم نظامی روس‌ها به خاک اوکراین اکنون وارد دومین هفته خود شده است.

این نوع حمایت‌ها طی روزهای گذشته در جریان دیدارهای لیگ حرفه‌ای فوتبال صربستان وتوسط هواداران دیگر تیم‌های مطرح این کشور نیز مشاهده شده بود.

دربی بزرگ فوتبال صربستان که روز یکشنبه گذشته با مسابقه تیم‌های پارتیزان و ستاره سرخ بلگراد انجام شد از جمله این دیدارها بود. در این مسابقه، هواداران تیم پارتیزان نیز با در دست داشتن پرچم روسیه روی سکوها به تشویق تیم‌ محبوب خود پرداختند.

گفتنی است که ستار سرخ بلگراد از جمله باشگاه‌های فوتبال است که همانند زنیت سن پترزبورگ و شالکه صفر۴ آلمان تحت حمایت مالی شرکت گازپروم روسیه قرار دارد.

در پی تهاجم نظامی روسیه به خاک اوکراین که تحریم‌های بسیار گسترده‌ و بی سابقه‌ای را از سوی غرب به مسکو تحمیل کرد، باشگاه شالکه صفر۴ آلمان اعلام کرد به نشانه اعتراض به این اقدام مسکو قرار داد اسپانسرینگ خود را با شرکت گازی روسیه متوقف می‌کند.

اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا نیز پس از باشگاه شالکه اقدام مشابهی را در پیش گرفت و علاوه بر لغو قرارداد حمایت مالی شرکت گازپروم از لیگ قهرمانان اروپا، از محرومیت حضور کلیه باشگاه‌های فوتبال روسیه در مسابقات بین‌المللی خبرداد.

این در حالیست که تیم ستاره سرخ بلگراد هنوز به قراداد مالی خود با غول روسی صنعت گاز پایبند است و قصد قطع همکاری با شرکت گازپروم را ندارد.

زوزدان ترزیچِ، مدیر عامل باشگاه ستاره سرخ به دیلی‌میل می‌گوید: «ما درخواستی مبنی بر حذف لوگوی گازپروم دریافت نکرده‌ایم و من صمیمانه امیدوارم که چنین درخواستی صورت نگیرد.»

مدیر عامل ستاره سرخ بلگراد، تیمی که هم‌اکنون با دو اختلاف امتیاز نسبت به پارتیزان در جایگاه دوم جدول لیگ حرفه‌ای صربستان جای دارد، بر ادامه همکاری با حامی مالی روس این باشگاه تاکید دارد.

وی ضمن اشاره به اینکه غول گازی روسیه از سال ۲۰۱۰ به این سو حامی مالی ستاره‌سرخ بوده از تحریم های اعمال شده علیه باشگاه‌های روسیه و تیم ملی این کشور توسط یوفا و فیفا ابراز تاسف می کند.

مدیر عامل ستاره سرخ بلگراد در این خصوص می‌گوید: «کاری را که فیفا و یوفا با باشگاه‌های روسی انجام داده‌اند، هیچ مبنایی در قوانین بین‌المللی ندارد و ما آن را تأیید نمی‌کنیم.»

آگهی

گفتنی است که اتحادیه فوتبال اروپا روز جمعه همچنین تیم‌های باشگاهی در بلاروس را از حق میزبانی در جریان مسابقات اروپایی محروم کرد.

یوفا سه روز پس از محروم کردن تیم‌ ملی روسیه و تیم‌های باشگاهی این کشور از حضور در رقابت‌های بین‌المللی اعلام کرد که تیم‌های فوتبال بلاروس نیز باید بازی‌های خانگی اروپایی خود را در زمین بی طرف برگزار کنند.

این تصمیم به دلیل همکاری کشور بلاروس با روسیه در تهاجم نظامی اخیر به خاک اوکراین اتخاذ شده است.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

آگهی
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز بازی‌های پارالمپیک پکن؛ اوکراین صدرنشین روز نخست جدول مدال‌ها شد

جنگ اوکراین؛ کی‌یف سربازان روسی را به تجاوز جنسی به زنان متهم کرد

خوانندگان روس و اوکراینی به نشانه صلح و دوستی همدیگر را در آغوش گرفتند