خوانندگان روس و اوکراینی به نشانه صلح و دوستی همدیگر را در آغوش گرفتند

دو هنرمند روسی و اوکراینی در پایان اپرای «آیدا»
دو هنرمند روسی و اوکراینی در پایان اپرای «آیدا»   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

این دو هنرمند در حرکتی نمادین به نشان صلح و دوستی در حالی همدیگر را در آغوش گرفتند که تماشاگران و نوازندگان، خوانندگان و تکنیسین‌ها به تشویق آنها پرداختند.

لیودمیلا موناستیرسکا، سوپرانوی اوکراینی آبی‌پوش و اکاترینا گوبانووا، متزوسوپرانوی روسی سرخ‌پوش، عصر یکشنبه در پایان اجرای اپرای «آیدا» در تئاتر سان کارلو در ناپل همدیگر را در حالی که تماشاگران شعار «صلح، صلح» را سر داده بودند، در آغوش گرفتند.

لیودمیلا موناستیرسکای ۴۶ ساله متولد ایرلییف در مرکز اوکراین و اکاترینا گوبانووا اهل مسکو است. این دو هنرمند در حرکتی نمادین به نشان صلح و دوستی در حالی همدیگر را در آغوش گرفتند که تماشاگران و نوازندگان، خوانندگان و تکنیسین‌ها به تشویق آنها پرداختند.

به شبکه تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید.

پیش از این، دنیای فرهنگ در روسیه مخالف خود را با تهاجم روسیه به اوکراین ابراز کرده بود. یک موزه برجسته هنر معاصر به نام گاراژ در مسکو روز شنبه اعلام کرد که تا زمان «توقف تراژدی انسانی و سیاسی در اوکراین» نمایش‌های خود را متوقف می‌کند.

اخیرا رهبر ارکستر روسی، والری گرگیف، به دلیل محکوم نکردن تهاجم روسیه به اوکراین به دستور شهردار میلان، جوزپه سالا، از پست خود تعلیق شد.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

حمله نظامی روسیه به اوکراین