Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

امید نوری‌پور و ریکاردا لانگ به رهبری سبزهای آلمان برگزیده شدند

امید نوری‌پور
امید نوری‌پور Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از  AFP
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حزب سبزهای آلمان روز شنبه دو رهبر جدید خود را برگزید. امید نوری‌پور، شهروند ایرانی‌تبار و کارشناس روابط بین‌الملل و ریکاردا لانگ، فمینست جوان هدایت این حزب قدرتمند و بلندپرواز حاضر در دولت ائتلافی اولاف شولتس را به دست گرفتند.

آگهی

حزب سبزهای آلمان روز شنبه دو رهبر جدید خود را برگزید. امید نوری‌پور، شهروند ایرانی‌تبار ۴۶ ساله، کارشناس سیاست خارجی و ریکاردا لانگ، فمینست جوان هدایت این حزب قدرتمند و بلندپرواز حاضر در دولت ائتلافی اولاف شولتس را به دست گرفتند.

هدف رهبری جدید حزب سبزهای آلمان تسخیر جایگاه صدراعظمی در سال ۲۰۲۵ اعلام شده است.

آقای نوری‌پور و خانم لانگ جایگزین آنالنا بربوک و روبرت هابک، دو رهبر پیشین حزب می‌شوند. خانم بربروک هم‌اکنون وزیر امور خارجه دولت ائتلافی است و آقای هابک، در مقام جانشین صدر اعظم، عهده دار «ابر وزارت» اقتصاد و محیط زیست است.

ریکاردا لانگ، نماینده جناح‌ چپ حزب سبزها است. او پیش از این معاون رهبری جنبش، فمینیست و از فعالان مبارزه علیه «چاق‌هراسی» و راست افراطی آلمان بود.

AP Photo
ریکاردا لانگAP Photo

امید نوری‌پور، از جناح میانه‌رو حزب سبزها به‌ویژه به تسلط بر مسائل مربوط به سیاست خارجی معروف است. آقای نوری‌پور به هم‌حزبی‌هایش قول داد تا سبزها «قدرت رهبری کننده چپ میانه آلمان باشند.»

سبزها که امسال با بلندپروازی بسیار وارد رقابت‌های انتخاباتی شدند، نتوانستند بیش از ۱۴/۸ درصد آرا و جایگاهی بهتر از سومی در این رقابت سیاسی کسب کنند. میکائیل کلینر، یکی از کادرهای رهبری سبزها هفته پیش به نشریه در اشپیگل گفت: «رویای صدر اعظمی هنوز نمرده است. فقط در تلاش اول موفق نبودیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست برای دولت شولتس؛ لایحه واکسیناسیون اجباری کرونا در پارلمان آلمان رای نیاورد

نامزدهای انتخابات آلمان؛ آنالنا بربوک، رقیبی سرسخت از حزب سبزها

محبوبیت بی‌سابقه سبزها در آلمان و خیز بربوک برای جانشینی مرکل