Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

محدودیت‌های جدید برای افراد واکسینه نشده در جمهوری‌های چک و اسلواکی؛ معترضان در پراگ به خیابان آمدند

 مردم با در دست داشتن پلاکاردهایی که بر روی آن نوشته شده «خیانت به ملت» علیه محدودیتهای دولت چک در برابر واکسینه نشده ها تظاهرات کردند
مردم با در دست داشتن پلاکاردهایی که بر روی آن نوشته شده «خیانت به ملت» علیه محدودیتهای دولت چک در برابر واکسینه نشده ها تظاهرات کردند Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق مقررات جدید تنها افراد واکسینه شده یا افرادی که پس از ابتلای به کووید بهبودی کامل یافته‌اند اجازه ورود به تعداد بسیاری از اماکن عمومی را خواهند داشت و نشان دادن تست منفی پی سی آر از این پس کفایت نمی‌کند.

آگهی

جمهوری چک و اسلواکی محدودیت‌های جدید کرونایی را از دوشنبه ۲۲ نوامبر به اجرا گذاشتند. طبق تصمیمات جدید که با هدف مهار موج جدید ویروس کرونا اتخاذ شده افراد واکسینه نشده اجازه ورود به هتل‌ها، بارها، رستوران‌ها، کلوپ‌ها و آرایشگاه‌ها را نخواهند داشت و از شرکت در بسیاری از مراسم عمومی از جمله تماشای مسابقات در ورزشگاه ها منع شده‌اند.

طبق مقررات جدید تنها افراد واکسینه شده یا افرادی که پس از ابتلای به کووید بهبودی کامل یافته‌اند اجازه ورود به این اماکن را خواهند داشت و نشان دادن تست منفی پی سی آر از این پس کفایت نمی‌کند.

این دو کشور شرقی اروپا در حالی دست به این اقدام زده‌اند که کشورهمسایه‌شان اتریش، از روز گذشته قرنطینه کامل افراد واکسینه نشده را در دستور کار قرار داده است. با این حال براتیسلاوا گزینه سه هفته قرنطیه کامل را تحت بررسی دارد. ادوارد هگر، نخست وزیر اسلواکی قرار است احتمال اجرایی شدن چنین گزینه ای را در جلسه این هفته کابینه مطرح کند.

بالا گرفتن دوباره بحران کرونا در بسیاری از کشورهای اروپایی در آستانه سال نوی میلادی موجب ناامیدی بسیاری از مشاغلی شده است که این فصل زمان رشد درآمد آنهاست.

در همین حال مخالفان واکسیناسیون که تعدادشان در اروپا قابل توجه است، عصر دوشنبه در اعتراض به تصمیم دولت چک، به خیابان‌های پراگ آمدند. معترضان با سر دادن شعارهایی خواستار احترام دولت به «آزادی» افراد شدند. آنها که تعدادشان به چند صد نفر می‌رسید با حمل تصاویر رهبران کشورشان آنها را به «خیانت» متهم کردند. این تظاهرات اعتراضی در مقایسه با اعتراض‌های اخیر در هلند و بلژیک بدون درگیری و خشونت بود.

آمارها نشان می‌دهد که نزدیک ۷۰ درصد افرادی که در جمهوری چک به گونه سخت کووید ۱۹ دچار شده‌اند واکسن دریافت نکرده‌اند؛ این میزان در اسلواکی حدود ۸۰ درصد ثبت شده است.

۵۸ درصد کل ساکنان جمهوری چک تاکنون دو دوز واکسن خود را دریافت کرده‌اند. این میزان در اسلواکی کمی بیش از ۴۵ درصد است. میانگین واکسیناسیون در سطح اتحادیه اروپا ۶۵.۵ درصد است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

موج جدید ویروس کرونا در بحبوبه انتقال سیاسی قدرت در این کشور و پس از انتخابات ماه اکتبر روی داد، دوره‌ای که به اعتقاد بسیاری با سهل انگاری و جدی نگرفتن پروتکل های بهداشتی و افزایش تجمعات همراه بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان جهانی بهداشت: روند شیوع کرونا در اروپا همچنان صعودی است

تصادف مرگبار قطار پراگ به بوداپست با یک دستگاه اتوبوس در خاک اسلواکی

تشدید دوقطبی‌ها در پی ترور فیچو؛ چه چیزی زمینه‌ساز سوءقصد به جان نخست‌وزیر اسلواکی شد؟