Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هند پرداخت با رمزارزها را ممنوع اما اجازه نگهداری آن را صادر می‌کند

کریپتو کارنسی
کریپتو کارنسی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گفته می‌شود دولت هند قصد دارد در لایحه جدید خود بحث‌های جامعی را در خصوص نحوه برخورد با صنعت رمزارز ها را در دستور کار خود قرار دهد که از آن جمله عدم پذیرش عملیات‌های پرداخت از این طریق خواهد بود.

آگهی

هند به احتمال زیاد استفاده از رمزارزها را برای معاملات و پرداخت‌ها ممنوع می‌کند اما در عین حال اجازه خواهد داد که افراد آن‌ را به عنوان یک سرمایه همچون طلا نگهداری کنند.

دولت هند در نظر دارد در زمستان امسال لایجه مربوط به تنظیم‌ رمزارزها را ارائه کند و جزئيات مربوط معاملات کرپتویی در آن روشن خواهد شد.

روزنامه‌ اکونومیک تایمز این کشور که نزدیک به دولت هند است می‌گوید دولت از رویکرد اجرای ممنوعیت کامل رمزارزها اجتناب خواهد کرد اما در عین اجازه انجام معاملات و پرداخت‌ها از این طریق را صادر نمی‌کند. این در حالی است که گفته می‌شود دولت مشتاق است به صورت کلی شرکت‌های رمزارزها و همچنین کمپانی‌هایی را که در مبادلات و انتقال داده‌های مربوط به این حوزه فعالیت دارند ممنوع اعلام کند.

دولت هند روز دوشنبه با نمایندگان حوزه رمزارز در این کشور جلسه‌ای را برگزار کرد و ابعاد مختلف این مسئله را مورد بررسی قرار داد. این در حالی است که همچنین مذاکراتی با بانک مرکزی هند نیز در این خصوص انجام شده است.

هفته گذشته، نراندرا مودی، نخست وزیر هند نشستی را برای بررسی آینده بازارهای مالی و همچنین تهدیدهایی که ممکن است از طریق رمزارزها به ویژه در حوزه پولشویی و تامین مالی تروریسم پدید آید، برگزار و همراه با متخصصان این عرصه به موضوعات پیرامون این مسئله پرداخت.

آقای مودی همچنین در دیداری با مقام‌های ارشد دولتی در خصوص گام‌های نظارتی لازمی را که باید در قبال رمزارزها در نظر گرفته شود، مورد بررسی قرار داد. گفته می‌شود لایحه پیشنهادی جدید دولت قرار است حمایت از سرمایه‌گذران در این عرصه را مد نظر قرار دهد.

در هند اما تمام گروه‌ها نگاه یکسانی به پدیده رمزارزها ندارند و مخالفت‌های جدی نیز در این کشور دیده می‌شود. شاکیتاکنتا داس، رئيس بانک مرکزی هند یکی از آنها است. او معتقد است رمزارزها به دلیل ماهیت غیرقابل تنظیم خود می‌توانند مشکلاتی را در اقتصاد کشور ایجاد کنند. آقای شاکیتاکنتا، روز سه‌شنبه هم بار دیگر با ابراز مخالفت با رمزارز ها تاکید کرد باید بحث‌های عمیق‌تری در خصوص نحوه برخورد با این پدیده در دستور کار قرار گیرد.

در آوریل سال ۲۰۲۰ حجم بازار ارزدیجیتال در هند بالغ بر ۹۲۳ میلیون دلار بود، این در حالیست که این مبلغ در ماه مه ۲۰۲۱ به بیش از ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار افزایش یافته که نشان می‌دهد گرایش‌ها نسبت به استفاده از صنعت رمزارزها در هند با سرعت بالایی در حال بیشتر شدن است.

با این حال و پس از برگزاری جلسات متعدد در دولت این کشور به نظر می‌رسد دهلی نو آماده همکاری با صنعت نوپای کریپتو در این کشور باشد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوئد: اروپا برای نیل به هدف نشست‌ آب‌وهوایی استخراج رمزارز را ممنوع کند

رویای یک‌شبه ثروتمند شدن؛ ایرانی‌ها به امید پول‌دار شدن «همستر کامبت» بازی می‌کنند

دو برادر آمریکایی در ۱۲ ثانیه ۲۵ میلیون دلار رمزارز را سرقت کردند