یک خودرو در منطقه شیعه‌نشین غرب کابل منفجر شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
انفجار در غرب کابل
انفجار در غرب کابل   -  Copyright  شبکه‌های اجتماعی

بنا بر گفته شاهدان و یک بیمارستان محلی، در حمله به یک ون مسافربری در نزدیک یک ایست بازرسی طالبان در بعدازظهر شنبه، دست‌کم یک نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند. برخی منابع دیگر شمار کشته‌ها را شش نفر ذکر کرده‌اند.

این انفجار در منطقه دشت برچی در غرب کابل که اغلب شیعیان هزاره در آنجا سکونت دارند رخ داد. عکس‌های منتشر شده، شعله بزرگی از آتش را نشان می‌دهد یک وسیله نقلیه را در بر گرفته است و دود سیاه به آسمان رفته است.

یکی از شاهدان به خبرگزاری فرانسه گفت: «من داخل خودروی خودم بودم و انفجار در خودروی مقابل ما رخ داد.» وی تصریح کرد که خودرو کاملا سوخت.

این شاهد اضافه کرد که این اتفاق در نزدیکی یک ایست بازرسی متعلق به طالبان رخ داد و پس از انفجار صدای تیراندازی شنیده شد.

یک بیمارستان محلی اعلام کرد که پنج نفر به این مکان منتقل شدند که یک نفر از آن‌ها فوت کرده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در توییتی نوشت که یک نفر کشته و دو نفر زخمی شده‌اند. با این حال یک مقام طالبان که نخواست نامش فاش شود به در گفتگو با خبرگزاری رویترز شمار قربانیان را شش کشته و دست‌کم هفت زخمی عنوان کرد.

شماری از رسانه‌های افغانستان و کنشگران افغان گفتند که حمید سیغانی، خبرنگار تلویزیون آریانا از کشته شده‌های این حادثه بود.

دو مقام طالبان نیز به رویترز گفته‌اند که داعش پشت حمله روز شنبه بوده است.

ولسوالی دشت برچی در اوایل ماه مه، مورد حمله قرار گرفته بود که در آن چند انفجار در مقابل یک مدرسه دخترانه رخ داده بود. در اثر این انفجار بیش از ۸۵ نفر که اغلب دختران مدرسه‌ای بودند کشته و بیش از ۳۰۰ نفر زخمی شدند.

طالبان از نیمه اوت که قدرت را در افغانستان در اختیار گرفت با موجی از حملات خونین داعش روبرو شده است که اغلب شیعیان را هدف قرار داده‌اند.