Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یک مقام ارشد طالبان در درگیری‌های بیمارستان نظامی کابل کشته شد

Taliban fighters block roads after an explosion Tuesday, Nov. 2, 2021
Taliban fighters block roads after an explosion Tuesday, Nov. 2, 2021 Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«زمانی که از حمله به بیمارستان مطلع شدیم، مولوی حمدالله، فرمانده اردوی کابل، بلافاصله به محل حادثه شتافت. ما سعی کردیم جلوی او را بگیریم اما او خندید. بعداً متوجه شدیم که او در درگیری در بیمارستان جان خود را از دست داده است.»

آگهی

در جریان حمله مرگبار روز سه‌شنبه به بزرگترین بیمارستان نظامی کابل که توسط اعضای داعش خراسان انجام شد، یکی از مقامات ارشد طالبان نیز کشته شد.

بنا بر اعلام منابع رسمی افغانستان مولوی حمدالله مخلص، رئیس نیروهای نظامی طالبان در کابل از جمله قربانیان این حمله بوده است.

مولوی حمدالله مخلص از اعضای شبکه حقانی بود که از سوی ایالات متحده یک گروه تروریستی خوانده شده است. او بالاترین مقام عضو حکومت طالبان است که از زمان به قدرت رسیدن این گروه در کابل در ۱۵ اوت کشته شده است.

یکی از مقامات سرویس ارتباطات طالبان در این باره گفت: «زمانی که از حمله به بیمارستان مطلع شدیم، مولوی حمدالله، فرمانده اردوی کابل، بلافاصله به محل حادثه شتافت. ما سعی کردیم جلوی او را بگیریم اما او خندید. بعداً متوجه شدیم که او در درگیری در بیمارستان جان خود را از دست داده است.»

در حمله روز سه‌شنبه به بیمارستان سردار محمد داوود خان، بزرگترین بیمارستان نظامی کشور دست‌کم ۱۹ نفر کشته و ۵۰ نفر زخمی شدند. در میان کشته شدگان شماری زن و کودک نیز دیده می‌شوند.

داعش خراسان که یک گروه اسلامگرای رقیب طالبان است مدعی شد که این حمله را پنج تن از اعضای او انجام داده‌اند. در بیانیه این گروه آمده است که یکی از آنها کمربند انفجاری را در ورودی بیمارستان فعال کرده و سپس دیگر مردان مسلح وارد ساختمان شده‌اند.

طالبان نیز در واکنش اعلام کرد که توانسته در مدت ۱۵ دقیقه به این حملات پایان دهد.

داعش در هفته‌های اخیر هم طالبان و هم اقلیت شیعه افغانستان را بارها هدف قرار داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک خودرو در منطقه شیعه‌نشین غرب کابل منفجر شد

طالبان: انفجار در نزدیک مسجد عیدگاه کابل باعث کشته شدن غیرنظامیان شده است

طالبان ورزشکاران زن تیم المپیک افغانستان را به رسمیت نمی‌شناسد