انفجار انتحاری در مسجد شیعیان در قندهار بیش از ۸۰ کشته و زخمی برجای گذاشت

تصویر از انفجار هفته قبل در مسجدی در قندوز افغانستان
تصویر از انفجار هفته قبل در مسجدی در قندوز افغانستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این انفجار در زمان برگزاری مراسم نماز جمعه به وقوع پیوست و تعدادی از نمازگزاران جان خود را از دست دادند و تعداد بیشتری نیز مجروح شدند.

آگهی

انفجار بمب در مسجد شیعیان در شهر قندهار افغانستان جان گروهی از نمازگزاران را گرفت و تعداد بیشتری را نیز مجروح کرد.

روز جمعه ۱۵ اکتبر، سخنگوی طالبان وقوع این انفجار را تایید کرد و گفته این حمله در مراسم نماز جمعه رخ داده و جمعیت زیادی از مردم در آن حضور داشتند. یکی از مسئولان طالبان به خبرگزاری فرانسه گفته که این حمله انتحاری بود و فرد مهاجم در داخل مسجد خود را منفجر کرده است.

رسانه‌های محلی گزارش داده‌اند که دو انفجار در مسجد فاطمیه صورت گرفته و نخستین انفجار در بیرون محوطه مسجد و دیگری در داخل فضای سربسته که نمازگزاران حضور داشته‌اند به وقوع پیوسته است. خبرگزاری فرانسه اما به نقل از یکی شاهدان گزارش داده که صدای سه انفجار به گوش رسیده است.

هنوز آمار دقیقی از تعداد تلفات این حادثه تروریستی مشخص نشده است. با این حال مدیر اداره بهداشت این ولایت ساعتی پیش کشته شدن ۳۲ نمازگزار و زخمی شدن دستکم ۵۰ نفر دیگر را تایید و گفته با توجه به شدت انفجارها احتمال افزایش تعداد قربانیان بالاست. با این حال مقام‌های طالبان هنوز آمار دقیقی از تعداد تلفات و مجروحان این حمله تروریستی اعلام نکرده‌اند.

جمعه هفته گذشته هم در یک حمله انتحاری در داخل یک مسجد در استان قندوز ۴۶ نفر از مسلمانان شیعه کشته شدند. داعش مسئولیت آن حمله را بر عهده گرفته بود اما هنوز هیچ گروه و یا فردی مسئولیت انفجار روز جمعه ۱۵ اکتبر را برعهده نگرفته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار در مسجدی در ولایت ننگرهار کشته و زخمی برجای گذاشت

طالبان و بدهی‌های شرکت برق افغانستان؛ کابل به خاموشی فرو می‌رود؟

دست‌کم «هشت کشته» در پی حملات هوایی پاکستان به دو ولایت افغانستان؛ طالبان به نوار مرزی حمله کرد