انفجار انتحاری در مسجد شیعیان در قندهار بیش از ۸۰ کشته و زخمی برجای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تصویر از انفجار هفته قبل در مسجدی در قندوز افغانستان
تصویر از انفجار هفته قبل در مسجدی در قندوز افغانستان   -  Copyright  AP Photo

انفجار بمب در مسجد شیعیان در شهر قندهار افغانستان جان گروهی از نمازگزاران را گرفت و تعداد بیشتری را نیز مجروح کرد.

روز جمعه ۱۵ اکتبر، سخنگوی طالبان وقوع این انفجار را تایید کرد و گفته این حمله در مراسم نماز جمعه رخ داده و جمعیت زیادی از مردم در آن حضور داشتند. یکی از مسئولان طالبان به خبرگزاری فرانسه گفته که این حمله انتحاری بود و فرد مهاجم در داخل مسجد خود را منفجر کرده است.

رسانه‌های محلی گزارش داده‌اند که دو انفجار در مسجد فاطمیه صورت گرفته و نخستین انفجار در بیرون محوطه مسجد و دیگری در داخل فضای سربسته که نمازگزاران حضور داشته‌اند به وقوع پیوسته است. خبرگزاری فرانسه اما به نقل از یکی شاهدان گزارش داده که صدای سه انفجار به گوش رسیده است.

هنوز آمار دقیقی از تعداد تلفات این حادثه تروریستی مشخص نشده است. با این حال مدیر اداره بهداشت این ولایت ساعتی پیش کشته شدن ۳۲ نمازگزار و زخمی شدن دستکم ۵۰ نفر دیگر را تایید و گفته با توجه به شدت انفجارها احتمال افزایش تعداد قربانیان بالاست. با این حال مقام‌های طالبان هنوز آمار دقیقی از تعداد تلفات و مجروحان این حمله تروریستی اعلام نکرده‌اند.

جمعه هفته گذشته هم در یک حمله انتحاری در داخل یک مسجد در استان قندوز ۴۶ نفر از مسلمانان شیعه کشته شدند. داعش مسئولیت آن حمله را بر عهده گرفته بود اما هنوز هیچ گروه و یا فردی مسئولیت انفجار روز جمعه ۱۵ اکتبر را برعهده نگرفته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید