Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سه انفجار پی در پی داعش در کابل کشته و مجروح برجای گذاشت

عکس تزیینی و مربوط به انفجار ۱۸ سپتامبر در کابل است
عکس تزیینی و مربوط به انفجار ۱۸ سپتامبر در کابل است Copyright Felipe Dana/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Felipe Dana/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

داعش مسئولیت هر سه انفجار را پذیرفته و اعلام کرده است که هدف انفجارها مینی‌بوس‌های حامل «شیعیان» بوده و «ده‌ها کشته و زخمی» شده‌اند.

آگهی

کابل، پایتخت افغانستان عصر روز جمعه ۱۹ قوس (۱۰ دسامبر) شاهد سه انفجار پی در پی بر اثر کارگذاری مین مغناطیسی و بمب کنار جاده‌ای بود.

طالبان، که از ماه اوت و به دنبال فروپاشی ارتش و فرار مقامات ارشد افغانستان، قدرت را به دست گرفته است اعلام کرد انفجارهای روز جمعه حداقل دو کشته و چهار زخمی برجای گذاشته است.

وزارت داخله حکومت طالبان می‌گوید هدف انفجار اول در منطقه دشت برچی کابل یک دستگاه مینی‌بوس بوده و دو کشته و سه زخمی برجای گذاشته است و انفجار دوم نیز در همین منطقه و انفجار سوم به فاصله کوتاهی در حد فاصل چهارراهی پل‌ سرخ و پل وحدت در ناحیه سوم شهر کابل روی داده است.

داعش مسئولیت هر سه انفجار را پذیرفته و اعلام کرده است که هدف انفجارها مینی‌بوس‌های حامل «شیعیان» بوده و «ده‌ها کشته و زخمی» شده‌اند. 

ساکنان منطقه دشت برچی کابل را اغلب مسلمانان شیعه مذهب تشکیل می‌دهند. این منطقه گاه و بیگاه هدف حملات و بمب‌گذارهای خونین افراط‌گرایان بوده است.

داعش اکنون با بمب‌گذاری‌ها و هدف گرفتن طالبان، نظامیان و غیرنظامیان، از همان تاکتیکی استفاده می‌کند که طالبان علیه متزلزل ساختن حاکمیت دولت پیشین افغانستان بهره می‌برد.

حکومت امارات اسلامی طالبان، وعده داده است بساط داعش را در افغانستان برخواهد چید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار بمب در یک مینی‌بوس در غرب کابل دستکم ۲ کشته بر جای گذاشت

یک خودرو در منطقه شیعه‌نشین غرب کابل منفجر شد

حمله به بزرگترین بیمارستان نظامی کابل؛ داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت