Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

وزیر خارجه آمریکا: نگران تهاجم دوباره روسیه به اوکراین هستیم

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر خارجه آمریکا می‌گوید که کشورش نگران تهاجم دوباره روسیه به خاک اوکراین است.

آگهی

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا امروز چهارشنبه ۱۰ نوامبر در دیدار با دیمیترو کولبا وزیر خارجه اوکراین در واشنگتن گفت که کشورش نگران حمله مجدد روسیه به خاک اوکراین است.

روسیه در سال ۲۰۱۴ شبه جزیره مهم و استراتژیک کریمه که بخشی از خاک اوکراین بود را به خاک خود ملحق کرد.

آقای بلینکن گفت: «ما از گزارش‌های مربوط به فعالیت‌های نظامی غیرعادی روسیه نگران هستیم. نگرانی ما این است که ممکن است دوباره روسیه مرتکب یک اشتباه جدی شود و همچون سال ۲۰۱۴ که نیروهای خود را در امتداد مرز جمع آوری کرد، و سپس با یک ادعای دروغین در خاک اوکراین مداخله کرد، این کار را تکرار کند.»

او همچنین بر تعهد ایالات متحده به حاکمیت و استقلال اوکراین تاکید کرد و آن را «آهنین» توصیف کرد.

وزیر خارجه اوکراین نیز در این دیدار گفت که ایالات متحده و اوکراین در رابطه با فعالیت های نظامی روسیه دغدغه‌های مشترکی دارند.

آقای کولبا از اقدام ایالات متحده برای گسترش همکاری های دفاعی و امنیتی و کمک به اوکراین برای افزایش توان دفاعی این کشور در برابر روسیه خبر داد، افزایش توان دفاعی که موجب بی انگیزه‌ کردن روسیه از اقدامات تهاجمی بیشتر شود.

بلینکن و کولبا در پایان گفتگوی راهبردی که منجر به امضای سند به روز شده مشارکت استراتژیک اوکراین و ایالات متحده شد، در جمع خبرنگاران سخنرانی کردند.

وزیر خارجه اوکراین بهترین راه برای جلوگیری از تجاوز مجدد روسیه را روشن کردن این مسئله برای کرملین دانست که اوکراین قدرتمند است.

وزیر خارجه آمریکا نیز با بیان اینکه هرگونه اقدام تشدید کننده وضعیت و یا اقدام تهاجمی موجب نگرانی شدید ایالات متحده خواهد شد تاکید کرد که آمریکا بر حل دیپلماتیک مسئله شرق اوکراین تاکید دارد.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، هفته گذشته بیل برنز رئیس سیا را به مسکو فرستاد تا به کرملین هشدار دهد که ایالات متحده از نزدیک شاهد افزایش نیروها و تجهیزات روسی در نزدیکی مرز شمالی اوکراین است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبران گرجستان، اوکراین و مولداوی از عزم قاطع خود برای پیوستن به اتحادیه اروپا گفتند

افسر ارتش آمریکا تایید کرد: هواپیمای آواکس روسیه با «موشک پاتریوت» سرنگون شد

آمریکا روسیه را به استفاده از «سلاح شیمیایی» در اوکراین متهم کرد